Praėjusį penktadienį Kėdainių rajone lankėsi sociali­nės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

K. Navickas ir S. Gentvilas dalyvavo UAB „Agrošiltnamiai“ Šingalių kaime įvykusioje Lietuvos daržovių augintojų asociacijos Lauko dienoje bei apžiūrėjo Kėdainių krašto ūkininkų Sauliaus Dambrausko ir Ernesto Saldžiaus demonstracinius bulvių ir svogūnų laukus.

Ministrės M. Navickienės ir viceministrų Vytauto Šilinsko ir Martyno Šiurkaus darbotvarkė Kėdainiuose buvo platesnė.
Svečiai aplankė Kėdainių globos namus Šlapaberžėje, Dotnuvos slaugos namus, AB „Lifosa“, VšĮ „Gyvenimo namai“ ir jų socialines dirbtuves, susitiko su savivaldybės vadovais, administracijos, socialinės paskirties įstaigų, nevyriausybinių organizacijų atstovais. Taip pat bendrauta su Kėdainiuose gyvenančiais ukrainiečiais.

M. Navickienė susitikimui savivaldybėje skyrė valandą.

Ministrė lankėsi ir AB „Lifosa“, kur bendravo su įmonės vadovais, profsąjungų atstovais ir bendrovės laikinojo administratoriaus įgaliotu atstovu. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, susitikimas „Lifosoje“ įvyko ministerijos iniciatyva, nes ši įmonė yra svarbus darbdavys regione. Ministrės susitikimo tikslas buvęs tiesiogiai aptarti, kada ir kokiomis sąlygomis darbuotojai galėsią sugrįžti į darbą įmonėje, kuri planuoja atnaujinti veiklą jau kitą mėnesį.

Susitikime ministrė buvo informuota, kad apie šimtą „Lifosos“ darbuotojų iš 468, šiuo metu esančių prastovose, į darbą sugrįžti turėtų šią savaitę. O iki rugpjūčio vidurio įmonė ketina į darbą sugrąžinti apie 80 procentų darbuotojų.

Panašios naujienos