Dar praėjusią savaitę pasiūlęs transportui atidaryti pėsčiųjų tiltą Kėdainių senamiestyje, šią savaitę rimtu veidu vicemeras Paulius Aukštikalnis pasiūlė dar „originalesnę“ išeitį – ant griūvančio tilto Tilto gatvėje įrengti plūduriuojantį tiltą.

„Norėjau pasiūlyti gerbiamam direktoriui trečią alternatyvų variantą, teko domėtis, kol bus daromas tilto projektas, yra toks alternatyvus variantas – ant šito esamo tilto daryti laikiną pontoninį tiltą, kad būtent lengvosios transporto priemonės judėtų saugiai ir tas krūvis tolygiai pasiskirstytų per likusią tilto dalį. Ar svarstytumėte trečią variantą – įrengti pontoninį tiltą ant esamo tilto Tilto gatvėje?“ – šią savaitę įvykusiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos komitetų susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais ir Vilainių tiltą statančios įmonės atstovais pasiūlė Kėdainių savivaldybės vicemeras Paulius Aukštikalnis.

Asociatyvi nuotr. Pontoninis tiltas.

Pontoninis tiltas – tiltas, kurio pagrindas yra plūduriuojantys pontonai arba sujungtos valtys, taip sudarant galimybę per upę persikelti pėstiesiems ir transporto priemonėms. Tokio tilto maksimalų leistiną svorį lemia jo plūdrumas. Dažnai naudojamas karo sąlygomis, tačiau tinka ir civilinėms reikmėms.

„Iš tikrųjų yra dar vienas variantas, nežinau, ar jis vadinamas pontoniniu, – taktiškai vicemerui atsakė LAKD atstovas. – Galima sustiprinti esamą dalį tilto plokštėmis, kas yra daroma, kai vežamas viršsvoris. Kiek teko domėtis, yra tokia technologija, kai vežamas viršsvoris – sustiprinti kelio dangą ir tiltus betoninėmis plokštėmis“.

Praėjusią savaitę vicemeras savo feisbuko paskyroje pasidalijo originalia idėja: „Ieškome galimybės, kaip policijai ir greitajai medicinos pagalbai nevažinėti aplinkkeliais, tikriausiai galėsime leisti šioms tarnyboms važiuoti per pėsčiųjų tiltą…“

Kėdainių pėsčiųjų tiltas. (Rolano Valionio nuotr.)