Ne taip seniai jaunavedžius žavėjusi pasikartojančių skaičių magija, regis, išblėso. Nebemadinga tampa ir rengti vestuves savaitgalį, net Valentino dieną Kėdainiuose niekas tuoktis nepanoro.

Keičiasi laikmetis, keičiasi ir tradicijos. Kadaise šeštadieniais prie civilinės metrikacijos skyriaus išsirikiuodavo bent po kelias ar net keliolika kėdainiečių porų, norinčių oficialiai įteisinti savo santykius. Tie, kurie norėdavo susituokti antrą ar trečią kartą, įprastai rinkdavosi penktadienį. Šiais laikais to nebėra, mat tuoktis galima bet kurią savaitės dieną, išskyrus sekmadienius.

„Jei jaunavedžiai pageidauja tuoktis pirmadienį ar trečiadienį, tai ir tuokiame. Mūsų tai jau nebestebina. Kaip žmonėms patogiau, taip jie ir daro. Būna savaitgalių, kai turime vos vieną ar tris poras“, – teigia savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vyr. specialistė Stasė Pikčilingienė.

Panaši tendencija yra ir kituose šalies miestuose. Mat vestuvės daug kainuoja, savaitgaliais sunkoka rasti neužimtą kavinę ar sodybą šventei surengti, ir įkainiai būna didesni, nėra tiek laisvų fotografų ar muzikantų, tad kieno šventinis biudžetas yra mažesnis, tuokiasi eilinę savaitės dieną.

Nebevilioja ir magiški skaičių deriniai

Pasikartojantys skaičių deriniai dar visai neseniai buvo mėgiami jaunavedžių. Pavyzdžiui, 2022 02 22 Kėdainiuose susituokė penkios poros (planavo 7), o štai 2023 02 23 nesulaukta nė vienos. Antrus metus niekas nenorėjo tuoktis ir per Valentino dieną.

Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vyr. specialistė Stasė Pikčilingienė sako, kad apie 2000 metus gimęs jaunimas išskirtinėmis dienomis ar mistiškais skaičių deriniais jau taip nesidomi kaip ankstesnės kartos.

„Gal jau išėjo iš mados“, – svarsto S. Pikčilingienė ir priduria: „Kovo 3 dieną tuoksis tik viena pora (viena atsiėmė prašymus), o kovo 23 d., ketvirtadienį, aukso žiedus ketina sumainyti 2 poros.“

Didesnio pagyvėjimo tikimasi nuo gegužės

Kaip rodo ne vienų metų statistika, daugiau jaunavedžių tuokiasi šiltuoju metų laiku – nuo gegužės iki rudens. Liepą ir rugpjūtį susituokia net po maždaug 50 įsimylėjusių porų.

Kėdainių rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus duomenimis, šiemet jau yra pateikta prašymų sutuokti net iki rugsėjo.

„Vasaros laikotarpiu jau užimtos visos dienos nuo ketvirtadienio iki šeštadienio. Bus norinčiųjų meilės įžadais apsikeisti ir trečiadienį, ir kitomis savaitės dienomis. Neabejojame, kad vestuvių vasarą tikrai padaugės“, – sako savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vyr. specialistė Stasė Pikčilingienė.

Neramina tik kitas dalykas. Šiemet sausį susituokė 5 (trys iš jų – užsienyje), o išsiskyrė net 17 porų. Prastėja ir demografinė situacija rajone. Praėjusį mėnesį mirė 72 kraštiečiai (2 – kitose šalyse), o gimė tik 30 (du iš jų – užsienyje).