Motinystės mokyklos vadovė D. Šilkaitienė į užsiėmimus atvykti ne tik būsimas mamas, bet ir tėvelius.

Motinystės mokyklos vadovė D. Šilkaitienė į užsiėmimus atvykti ne tik būsimas mamas, bet ir tėvelius.

Vėl startuoja besilaukiančioms mamytėms skirta Motinystės mokyklos parengta programa „Sveika gyvenimo pradžia“. Užsiėmimų ciklą sudaro nemokami teoriniai bei praktiniai susitikimai su medikais ir kitais specialistais. Beje, į susitikimus yra kviečiamos ne tik būsimos mamos, bet ir tėveliai.

Programa parengta vadovaujantis šiuolaikinėmis koncepcijomis bei specialistų rekomendacijomis, ji finansuojama Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis.

„Šį kartą turėsime septynis užsiėmimus, o temos, kaip ir visada, bus pačios aktualiausios: vaisiaus vystymąsis, gyvensena nėštumo metu. Kita labai daug klausimų ir informacijos reikalaujanti tema – pasiruošimas gimdymui ir gimdymas. Turėsime ir susitikimą su psichologu Narimantu Markausku, kuris papasakos apie psichologinį tėvų ir mažylio ryšį. Neatsiejama tema – natūralus maitinimas, taip pat kalbėsime apie vaikučio priežiūrą. Po kiekvieno mūsų teorinio susitikimo vyks mankštos, kuriose bus naudojamos specialios priemonės: kamuoliai, lazdelės, juostos“, – sakė Motinystės mokyklos vadovė Danutė Šilkaitienė.

Pasak pašnekovės, kas kartą sulaukiama apie 15 moterų.

Dalyvauti pagal pageidavimą galima ir visuose užsiėmimuose, ir pasirinktame, kuris būsimai mamytei atrodo įdomiausias ir aktualiausias.

Kas kartą į užsiėmimus susirenka apie 15 moterų.

Kas kartą į užsiėmimus susirenka apie 15 moterų.

„Užsiėmimuose laukiamos ne tik mamytės, bet ir tėveliai. Praeitame cikle turėjome ir būsimą močiutę. Laikai ir informacija keičiasi, tad žinių atnaujinimas yra nuolatinis procesas“, – sakė D. Šilkaitienė.

Motinystės mokyklos užsiėmimai vyksta mažiausiai kelis kartus per metus, praėjusiais metais jų pavyko suorganizuoti net tris.

Pasak vienos pranešėjų, gydytojos akušerės ginekologės Violetos Tamulienės, atėjusios čia moterys parodo, kad atsakingai rūpinasi savo nėštumu bei būsimo vaikelio sveikata.

„Paskaitos joms yra labai reikšmingos ir reikalingos, atėjusios čia, jos gali pačios specialistams užduoti rūpimus klausimus, susipažinti su gimdymu, kaip teisingai kvėpuoti sąrėmių metu. Tos žinios vėliau palengvins gimdymą ir joms, ir darbą mums“, – sakė akušerė ginekologė.

Programos užsiėmimai vyks rugsėjo 20 d.:

-15 val. kineziterapijos pratybos „Mankšta iki gimdymo“, Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre, S. Dariaus ir S. Girėno g. 52. Renkamės prie budėtojo (I aukšte).

-16 val. paskaita „Pasiruošimas gimdymui. Gimdymas“. Lektorė: gyd. akušerė ginekologė Violeta Tamulienė. Kėdainių ligoninės salėje, Budrio g.5.

Daugiau informacijos: 8 674 12369, motinyste@yahoo.com, www.sveikiked.w3.lt

About The Author

Related Posts

3 Responses

  1. Kursai nesciosioms

    Manau, kad tikrai labai gerai jog vyksta tokie užsiėmimai ir dar nemokamai. Naudinga sužinoti vertingos informacijos iš profesionalų lūpų. pati lankiau mokamus kursus būsimoms mamoms, nes tai buvo pirmas mano vaikelis ir baimių bei nežinomybės buvau daugiau nei džiaugsmo. Tačiau informacija tikrai padėjo susidoroti su daugeliu baimių ir pasiruošti emociškai tiek gimdymui, tiek motinystei.

    Atsakyti
  2. Mamos pienas uš buteliuko

    Kūdikio atėjimui besirengiančią moterį užgriūna gausybė įvairiausių klausimų. Nemenkas iššūkis pradžioje su viskuo susitvarkyti, todėl, manau, tokios mokyklėlės labai reikalingos.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.