Vyriausybei nusprendus karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, iki balandžio 27 dienos, sugriežtinta tvarka dėl apsauginių kaukių dėvėjimo. Nuo šiandien visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti tampa privaloma.


Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

Remiantis Administracinių nusižengimų kodeksu, už karantino sąlygų pažeidimus asmenims gali būti skirtos piniginės baudos nuo 500 iki 1 tūkstančio eurų. O juridiniai asmenys gali būti baudžiami dar griežčiau – įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims gali būti skirtos baudos nuo 1,5 tūkstančio iki 6 tūkstančių eurų.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad karantino metu žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.