Trečią kartą vyksiantis vaikų ir jaunimo popmuzikos festivalis „Skambantys perliukai“ ir šiais metais pasiklausyti vaikų atliekamų dainų pakvies į senamiesčio širdį – Didžiosios Rinkos aikštę. Įspūdingas koncertas, kuriame pasirodys šimtai atlikėjų iš Kėdainių bei visos Lietuvos, gegužės 4 d. atidarys vasaros festivalių sezoną bei taps pui­kia muzikine dovana visoms mamytėms, pirmąjį gegužės savaitgalį minėsiančioms Motinos dieną.

Pasak šio festivalio sumanytojos bei pagrindinės organizatorės Daivos Makutienės, festivalyje bus galima ne tik dainų pasiklausyti, bet puikiai praleisti laiką, nes scenoje koncertuos jaunieji atlikėjai, o šalia scenos veiks daug pačių įvairiausių pramogų šeimoms.

Pasipylė norinčiųjų dalyvauti paraiškos

„Gegužis jau artėja, Mamyčių diena irgi, tad džiugu, kad „Skambantys perliukai“ atidarys Didžiosios Rinkos erdvę pačiu pirmuoju festivaliu, skirtu vaikams ir jaunimui. Juk vaikai yra mūsų didžiausias turtas ir džiaugsmas! Festivalyje dalyvaus tikrai ne mažiau kolektyvų nei praėjusiais metais. Prieš metus buvome užsibrėžę paminėti Lietuvos šimtmetį ir scenoje sudainuoti šimtą dainų Lietuvai. Ir jos visos nuskambėjo“, – pasakojo D. Makutienė.

Pernykštis festivalis truko visą dieną – nuo 11 iki 18 val., buvo dviejų dalių. Panašu, kad ir šiais metais festivalis pasižymės masiškumu: vos viešai paskelbus festivalio nuostatus, atsirado ypač daug popchorų, pageidaujančių atvykti į Kėdainius.

„Teko išgirsti labai daug šiltų ir gražių atgarsių po pernykščio festivalio, kad viskas buvo labai gražu, gerai organizuota. Svečiai gyrė ir gražų, išpuoselėtą mūsų miestą. Taigi, kai pasipylė norinčiųjų dalyvauti paraiškos, supratau, kad ir šiųmetis festivalis bus ne ką mažesnis nei praėjusiais metais“, – pasakojo D. Makutienė.

Bus ir pramogų, žaidimų, edukacijų

Jau žinoma, kad į Kėdainius atvažiuos 45 kolektyvai, 28 solistai ir 6 duetai iš dešimties skirtingų Lietuvos miestų – iš viso bus sulaukta net apie 600 vaikų ir 34 vadovų. „Palyginus su praėjusiais metais, dalyvių skaičius ne ką mažesnis, tik dainelių bus sudainuota kiek mažiau – 78. Labai džiaugiuosi, kad festivalį vesti sutiko praėjusių metų vedėjai: mano dukra Vytautė Makutytė, Reda Jonikaitė, Povilas Jonikas ir Povilas Neliupšis. Nors visi keturi yra labai užimti, tačiau pavyko suderinti jų užimtumą ir puiku, kad ši ketveriukė ir vėl bus festivalio vedėjai“, – kalbėjo D. Makutienė.

Kadangi į mūsų miestą atvyks šimtai vaikų bei jų tėvelių, jau planuojama ir įdomi pažintinė veikla svečiams. „Vaikams tikrai reikia kažką veikti, todėl tikrai bus pramogų. Labai džiaugiuosi, kad trečius metus iš eilės prie mūsų festivalio prisijungia Kėdainių miesto muziejus ir 3 gidai kolektyvams suorganizuos ekskursijas po mūsų miestą. Renginio metu bus pastatyti ir batutai, kiti žaidimai. Fotografas Vaidas Juška visus kolektyvus, atlikusius scenoje numerį, iš karto kvies nusifotografuoti. Nuotrauka jau tą pačią dieną kolektyvui bus padovanota. Bus ir įvairių edukacinių užsiėmimų, žinoma, bus galima ir skaniai pavalgyti“, – pasakojo pašnekovė.

Taigi, visos pramogos – ir muzika, ir žaidimai, ir maistas – bus vienoje vietoje, Didžiosios Rinkos aikštėje.

Pasak pašnekovės, nors jos pačios vadovaujami popchorai turi draugų ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, tačiau iki šiol festivalis yra tik nacionalinio lygmens. Tačiau pašnekovė šypteli – galbūt jau kitais metais festivalyje pasirodymus dovanos ir kitų šalių atlikėjai, o pats festivalis taps tarptautiniu.

Kėdainiečiai, ateikite!

Abu pastaruosius kartus festivalio dieną šviesdavo ir šildydavo saulė. Renginio organizatorė teigė ir šiais metais besitikinti, kad bus labai graži, šilta ir saulėta diena. „Aš niekada negalvoju apie blogą orą, lietų, todėl to ir niekada neakcentuoju. Mano galvoje svarbiausią vietą užima pats renginys, jo organizavimas, o ne tai, koks tą dieną pasitaikys oras. Manau, kad ir šiais metais mane Dievulis mylės ir visą dieną švies saulė“, – vylėsi D. Makutienė bei pridūrė, kad į koncertą ateiti bei pasiklausyti muzikinio koncerto ypač kviečia kėdainiečius – juk ši šventė skirta būtent miestelėnams!

Kartu renginio organizatorė pasidžiaugė, kad prie festivalio rengimo stipriai prisidėjo ir septyniolikos žmonių komanda, taip pat ir pagrindinio festivalio rengėjo – Kėdainių kultūros centro – kolektyvas. „Ypač esu dėkinga mano popchorus lankančių vaikų tėveliams – be jų pagalbos būčiau niekas. Tėvų darbas bus sutikti kolektyvus, jų vadovus ir juos nukreipti, kur reikia, atsakyti į kylančius klausimus“, – savo pagalbininkų komandą pristatė D. Makutienė.

Tad jau gegužės 4 d. Didžiosios Rinkos aikštėje, nuo 11.30 val. esate kviečiami į vasaros sezono atidarymą bei muzikos festivalį „Skambantys perliukai“. Festivalyje pasirodys Kėdainių kultūros centro vaikų popchoras „Perliukai“ ir draugai iš Vilniaus, Kauno, Tauragės, Jonavos, Šiaulių, Ignalinos, Vilkaviškio, Prienų, Panevėžio ir Kėdainių!

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.