Kėdainių profesinio rengimo centre veikia fotografo Pauliaus Lileikio fotografijų paroda „Fotoamnestija 1988–1999“, skirta Vasario 16-ajai.

Pusšimtis fotografo darbų yra tarsi penkiasdešimt bylų, užfiksavusių atgimstančios Lietuvos įvykių raidą – Atgimimą, Sąjūdį, pirmuosius atkurtos valstybės augimo daigus. Nuotraukose įamžinti sudėtingi Lietuvos nepriklausomybės atgavimo įvykiai, žymių šalies vadovų, politikų ir eilinių žmonių portretai, taip pat vaizdai, liudijantys ypatingą lietuvių tautos dvasią.

Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) direktorius Dangiras Kačinskas džiaugiasi jau pora metų besitęsiančia gražia draugyste su Lietuvos spaudos fotografų klubu.

„Ši paroda, skirta Vasario 16-ąjai, yra jau septintoji. Artėjant gražiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, džiugu, kad mūsų patalpas papuošė fotomenininko, žurnalisto P. Lileikio fotografijų paroda. Juodai baltos nuotraukos atspindi tuos istorinius laikus, kai buvo iškovota Lietuvos valstybės nepriklausomybė“, – sakė D. Kačinskas.

Ši paroda yra viena iš Lietuvos spaudos fotografų klubo fotografų autorinių parodų serijos, atskleidžianti dokumentinės, tikrosios fotografijos prasmę ir energiją.

Kėdainių PRC direktorius D. Kačinskas pristatė Vasario 16-ąjai skirtą P. Lileikio fotografijų parodą.

Panašios naujienos