Kėdainių krašto muziejus Vasario 16-ąją nuo 10 iki 13 val. kviečia aplankyti muziejaus ekspozicijas nemokamai.

Praėjusiais metais muziejus atsinaujino net keturiomis naujomis ir moderniomis ekspozicijomis.

„Kėdainių savininkai“. Interaktyvus kunigaikščių Radvilų geneologinis medis supažindins lankytojus su visomis Radvilų šeimos šakomis. Čia sutiksite ne tik Radvilas, bet visas asmenybes, kurios valdė Kėdainius.

„Kėdainių ryšiai su pasauliu“ papasakos apie Kėdainių ekonominius, kultūrinius, religinius bei edukacinius ryšius su Europos šalių miestais. Ekspozicija atskleis, kaip ir su kuo Kėdainiai buvo susiję.

Originali ir meniška ekspozicija „Česlovas Milošas (Czesław Miłosz) – Kėdainių krašte gimęs genijus“ supažindins su Česlovo Milošo asmenybe, kūryba bei ryšiais su Lietuva. Ekspozicijoje gausu nuotraukų, tekstų bei garso ir vaizdo įrašų. Visa tai padės giliau pažinti kūrėją, poetą, literatūrinės Nobelio premijos laureatą, Kėdainių krašto žmogų.

„Kėdainiai – daugiatautis Abiejų Tautų Respublikos miestas“. Šios ekspozicijos pagrindas yra prieš porą metų muziejaus sukurtas interaktyvus maketas „Kėdainių aukso amžius XVII a. miesto gyventojų pasakojimuose“. Apie pagrindinius mieste buvusius objektus pasakoja septyni personažai – to laikotarpio Kėdainių gyventojai. Dabar muziejaus lankytojai ne tik girdi, ką jie pasakoja, bet ir mato juos konkrečioje vietoje ir aplinkoje, atkurtoje šiuolaikiniais informacinių technologijų sprendimais – kompiuterine 3D animacija.

13 val. visus kviečiame į Didžiosios Rinkos aikštę, kur vyks gatvės teatro spektaklis „Sig­natarai eina fotografuotis“. Renginys skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 104-osioms ir Kėdainių krašto muziejaus įkūrimo 100-osioms metinėms paminėti.

Kėdainių krašto muziejaus inf.

Panašios naujienos