Kraštietis Paulius Čiupas varžybose savo jėgas ir meistriškumą išbando jau trečiąjį kartą.

Mantviliškyje vyko Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rengiamos Lietuvos artojų varžybos, kuriose dalyvavo geriausi artojai iš visos Lietuvos. Savo jėgas išbandė 13 vyrų, tarp kurių būta ir šių varžybų veteranų, ir naujokų, šiais metais pirmą kartą išbandančių savo meistriškumą.

Kėdainių rajono garbė taip pat buvo ginama. Arimuose varžėsi du kėdainiečiai: tradicinių plūgų grupėje savo meistriškumą rodė Kėdainių profesinio rengimo centro mokinys, labūnaviškis Paulius Čiupas, o vartomų plūgų grupėje – Šėtos seniūnijos ūkininkas Vilmantas Sereikis, traktoriumi dirbantis daugiau nei 20 metų. Abu kraštiečiai artojų varžybose dalyvauja jau ne pirmą kartą.

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus, daktaro Edvardo Makelio, varžybos tradiciškai vyksta pagal tarptautines taisykles, kurių metu teisėjai vertina ir pirmosios vagos tiesumą, ir vagos gylį, ir vagų sugulimą.

„Džiugu, kad kasmet atsiranda vis naujų artojų, norinčiųjų dalyvauti varžybose. Kasmet auga ir senbuvių meistriškumas, jie rodo puikius rezultatus. Iš viso varžybos vyksta visą dieną, net penkias valandas“, – pažymėjo E. Makelis.

Edvardo Makelio teigimu, džiugina faktas, kad varžybose dalyvauja ir jaunimas.

Varžybose jau trečius metus dalyvavęs P. Čiupas sakė, kad kasmet jo įgūdžiai vis patobulėja, todėl norintis išbandyti savo jėgas ir pasivaržyti su kitais šalies artojais. Juolab kad praktikos turintis išties daug – vaikinas dirba pas ūkininką, tad kone vienas nudirba visus reikalingus žemės ūkio darbus.

Arimo varžybose nuo 1969 metų dalyvauja ir moterys, o pirmąja jų nugalėtoja tapo kraštietė Zofija Lebedienė. Ji, kartu su kitu daugkartiniu čempionu Tomu Kovėra nepraleido išskirtinės progos stebėti šiųmečių varžybų. „Varžybų labai laukėm, labai įdomu jas stebėti. Tiesa, technika pasikeitė kaip diena ir naktis nuo mūsų turėtosios. Dabartiniais laikais arti skirta technika yra žymiai modernesnė, mūsų laikais tokių „šposų“ nebuvo“, – žvelgdami į traktorius sakė daugkartiniai arimo čempionai.

Varžybas su neslepiamu susidomėjimu stebėjo ir daugkartiniai arimo čempionai: Zofija Lebedienė bei Tomas Kovėra. (dešinėje).

Geriausi abiejų grupių artojai kitais metais Lietuvos garbę gins Pasaulinėse artojų varžybose, kurios vyks Vokietijoje.

Į varžybas susirinko ne tik arimo meno pasimokyti norintys žemdirbiai, artojai ir jų palaikymo komandos, bet ir daug svečių.

Varžybų rezultatus bei kaip sekėsi kėdainiečiams, sužinosite artimiausiame, penktadienio laikraščio „Kėdainių mugė“ numeryje. 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.