„Šiuo metu vartotojų reiklumas maistui, jo kokybei bei sudėčiai yra ypač didelis – tai pajutome ir mes iš dažnėjančių klausimų apie tam tikrus užkandžius. Žmonės vis dažniau atsisako mėsos ir renkasi augalinę mitybą. Visa tai rodo augantį gyventojų kritiškumą maistui – ne išimtis ir maistas kelyje“, – sako „Circle K Lietuva“ degalinių tinklo departamento direktorė Kristina Kabelienė.

Švaresnė sudėtis – duoklė vartotojams

Anot K. Kabelienės, degalinių tinklo siekiamybė – sveikesnis, šviežesnis, kuo natūralesnės sudėties maistas. Gyventojai, norintys sužinoti maisto produktų sudėtį, gali pasinaudoti QR kodu, kuris iškart atidaro maisto produktų sudėties katalogą.

„Lipdukas su QR kodu degalinėse užklijuotas ant maisto vitrinos, kepinių spintos, taip pat sėdimojoje zonoje ant stalų. Degalinių lankytojai klausimus apie maisto sudėtį gali užduoti ir darbuotojams. Visa tai yra mūsų naudojamos FIS (angl. food information system) – informacijos apie maistą sistemos dalis. Ji apima ne tik sudėtinių dalių informacijos pateikimą, bet ir automatinį temperatūros palaikymą. Investicijos į šią maisto informacijos sistemą siekė 400 tūkst. eurų. Tokia sistema taikoma dar 9-iose šalyse“, – teigia ji.

Ko nori vartotojai?

Pasak jos, klientai dažnai prašo nedėti tam tikrų sudedamųjų dalių į užkandžius, pavyzdžiui, garstyčių, pomidorų padažo, majonezo, svogūnų, Chalapos aitriųjų paprikų – jalapenų ir pan. Dažnai svogūnų prašoma nedėti, jei važiuojama į susitikimą, bet tai ne vienintelė priežastis, mat kai kuriems gyventojams jie kelia alergiją.

„Mes galime nedėti visko, ko tik paprašo klientas – tereikia susimokėti už pasirinktą produktą. Pavyzdžiui, galima pirkti dešrainį be bandelės, be dešrelės arba be tam tikrų padažų. Gyventojai taip pat nepamiršta ir savo keturkojų – atskirai perka dešrelių savo šunims, o vaikai neretai paprašo tik bandelės su pomidorų padažu“, – aiškina K. Kabelienė.

Pastebėta, jog įprastai vyrai nori aštresnių užkandžių, o moterys to kaip tik vengia. Tenka išgirsti įvairių klientų norų ir pašmaikštavimų, pavyzdžiui, „fūristo“ užkandžiu tituluotas dvigubas dešrainis su vištienos ir jautienos dešrelėmis.

Apie „Circle K Lietuva“

95-ias degalines Lietuvoje valdanti bendrovė „Circle K“ yra didžiausia pagal pajamas Lietuvos mažmeninės naftos prekybos įmonė. Didžiąją dalį jos degalinių tinklo sudaro viso aptarnavimo degalinės – jų yra 85, dar 10 – automatinių. Pagal 2020 metais sumokėtus mokesčius „Circle K“ Lietuvoje užėmė šeštą vietą.

Panašios naujienos