Kėdainių daugiakultūriame centre trečiadienio pavakarę vyko išskirtinis paramos-labdaros koncertas, skirtas unikaliai idėjai įgyvendinti – vargonų Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje pastatymui.

Į paramos-labdaros koncertą susirinko gausus būrys kraštiečių.

Akivaizdu, kad kėdainiečiai šiai idėjai noriai pritaria: susirinko pilna salė žmonių, kurie įeidami pasirinktinai aukojo 2, 5 arba 10 eurų auką. Vakaro pabaigoje paaiškėjo, kad kraštiečiai iš viso paaukojo 459 eurus.

Talentingų atlikėjų koncertas

„Kėdainiams reikia vargonų!“ – į tokio pavadinimo paramos-labdaros koncertą gausiai rinkosi kraštiečiai. Vakaro metu jie turėjo galimybę išgirsti Vakarų Europos kompozitorių gražiausius kūrinius, atliekamus talentingų jaunųjų muzikantų. Susirinkusiesiems koncertavo Simona Liamo (vokalas), Vytenis Gurskis (fleita), Ugnius Dičiūnas (obojus) bei Robertas Lamsodis (vargonai/fortepijonas), kuris ir yra pagrindinis vargonų idėjos iniciatorius.

„Visi yra nuostabūs ir talentingi muzikantai, vieni iš geriausių jaunųjų atlikėjų Lietuvoje. Kartu su jais teko groti ne vieną kartą. Tarp jų aš čia toks vienas, vyresnis, todėl ir pavadinimas mūsų yra TRIO+“, – juokėsi R. Lamsodis.

Bažnyčioje – puiki akustika

Prieš penkiolika metų Kėdainiuose gyvenęs ir Muzikos mokykloje dirbęs vargonininkas Robertas Lamsodis sugrįžęs, kaip pats sako, į labai mylimą ir tik geriausius prisiminimus keliantį miestą, pasidalino su kraštiečiais idėja – bažnyčiai reikia padovanoti vargonus. Tačiau tam reikia susitelkti visiems mums, kraštiečiams.

Iš Norvegijos į gimtinę bent keturis kartus per metus sugrįžtantis R. Lamsodis prisipažino, kad šią idėją brandino pastaruosius penkerius metus.

„Ši mintis man kirbėjo gana seniai, bet dėl darbų gausos ji buvo nukeliama tolimesnei ateičiai. Kėdainiai – nuostabus kultūrinis miestas, ir evangelikų reformatų bažnyčia yra puiki erdvė, kuri gali pasigirti ir puikia akustika. Tačiau čia nėra vargonų. Juos pastačius, bažnyčioje galėtų vykti koncertai, festivaliai, galėtų atvažiuoti garsūs atlikėjai. Taip, idėja yra, tačiau ją reikia įgyvendinti“, – pažymėjo vargonininkas ir idėjos iniciatorius R. Lamsodis. Vyras tikisi, kad kryptingai dirbant kitais, o gal dar kitais metais idėją pavyks įgyvendinti ir bažnyčioje jau bus galima klausytis didingos vargonų muzikos.

Paaukoti galima ir dabar

Vargonų kaina yra išties nemaža. Pasak R. Lamsodžio, naujų vargonų įpirkti net nesiruošiama (nes šie kainuoja apie milijoną eurų), tad dairomasi jau padėvėtų.
„Kadangi Europoje yra uždaroma nemažai bažnyčių, vargonai yra pardavinėjami. Mes orientuojamės į 160 tūkst. eurų sumą. Norime, kad instrumentas būtų skirtas koncertams, juo galėtų groti profesionalūs vargonininkai“, – pažymėjo pašnekovas ir pridūrė, kad siekiant surinkti lėšų vargonams, tokie paramos-labdaros koncertai bus rengiami kas mėnesį. Kai atsiras vargonai, šio muzikos instrumento koncertus tikimasi organizuoti kiekvieną sekmadienį.

Praėjusių metų pabaigoje paskelbus lėšų rinkimo akciją, kraštiečiai jau pradėjo skirti aukas. „Tikiu, kad yra kiek skepticizmo tarp kai kurių gyventojų, tačiau atsiradus šiam instrumentui tikiu, kad visas tas skepticizmas išgaruos“, – šypsojosi R. Lamsodis.

Lėšų, skirtų vargonams įsigyti, paaukoti galima pervedant norimą sumą į specialią sąskaitą.
Kėdainių krašto muziejaus paramos-labdaros sąskaita Nr. LT 407300010094143462 (AB „Swedbank“), banko kodas 73000; mokėjimo paskirtis – Vargonai Kėdainiams.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.