Jau keleri metai vykdomas visuomeninis projektas „Kėdainiams reikia vargonų!“ baigia pasiekti finišo tiesiąją. Osnabriuko mieste (Vokietija) vargonai jau baigiami išmontuoti ir šios savaitės pradžioje turėtų pajudėti Kėdainių link.

Vienas pagrindinių projekto iniciatorių Robertas Lamsodis sakė, kad išmontuoti vargonus – milžiniškas ir sudėtingas darbas: „Mūsų brigada Vokietijoje dirba negailėdama savęs. Susidūrėme su kliūtimi, mat vargonai buvo sumontuoti ant didžiulio metalinio karkaso. Dabar galvojame, ką daryti su tuo karkasu. Tačiau vamzdžiai jau išardyti ir netrukus pradės kelionę į naująją vietą – Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčią.“

Šioje bažnyčioje vargonai jau yra stovėję, tačiau kurioje tiksliai vietoje ir kada, kaip jie atrodė – nežinia, nes nuotraukos tokios informacijos neužfiksavo.

Kaip rašoma Kėdainių savivaldybės pranešime, tam, kad projektas būtų užbaigtas, dar reikės visų Kėdainių krašto muzikos mylėtojų susitelkimo, o vargonų sumontavimas pareikalaus ir laiko, ir lėšų.

Vargonai Kėdainiuose, teigiama, nuspalvins miesto muzikinį gyvenimą dar ryškesnėmis spalvomis, subtiliai įsiterps į senamiestyje skambantį džiazo šurmulį.

Parengta pagal Kėdainių savivaldybės inf.