Po atlikto geriamojo vandens tyrimo bendrovė „Kėdainių vandenys“ praneša, kad Kunionių kaime (Kėdainių rajonas) rastas padidintas kiekis boro.


Nustatyta, kad Kunionių kaime geriamasis vanduo neatitinka Higienos normoje nustatytų toksinio (cheminio) geriamojo vandens rodiklio parametro vertės, t. y. nustatytas boro kiekis yra 1,7 mg/l (Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ leidžiama iki 1,0 mg/l).

Ši informacija nedelsiant perduota Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamentui,  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Kėdainių skyriui, Kėdainių rajono savivaldybei.

UAB „Kėdainių vandenys“ imasi visų įmanomų veiksmų, reikalingų nustatyti šio rodiklio atsiradimo priežastis ir veiksmų šio parametro vertei atkurti.

Teritorinei valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai nustačius, kad geriamojo vandens tiekimas ir vartojimas kelia didesnę riziką žmonių sveikatai ir gyvybei, UAB „Kėdainių vandenys“ nedelsiant informuos geriamojo vandens vartotojus.

Šiuo metu Teritorinė valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba geriamojo vandens tiekimo nėra uždraudusi ar apribojusi. 

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.