Buvusiame Vandens ūkio instituto administraciniame pastate Vilainiuose, Parko gatvėje, žada įsikurti verslininkai – sėklomis prekiaujanti įmonė „Nojaus sėklos“.

Mokslo tyrimus pakeis prekyba

Įmonė aukcione įsigijo pastatą ir šiemet pradėjo paruošiamuosius darbus. „Pagrindinė mūsų įmonės veikla – prekyba sėklomis, jų importas. Planuojame perkelti čia įmonės veiklą, tačiau pirmiausia turime pastatą pritaikyti savo poreikiams. Pastatas geros būklės, bet pirmiausia išgabename nereikalingą įrangą, tvarkomės, šiek tiek remontuosime“, – sausio 29 dieną telefonu sakė įmonės „Nojaus sėklos“ direktorius Mindaugas Paštukas.

Kada įvyktų persikėlimas iš Kauno rajono į Vilainius, dar tiksliai nenumatyta, planuojama, kad ne anksčiau kaip vasarą. Tačiau įmonė čia planuoja sukurti iki penkiolikos naujų darbo vietų, todėl vilainiškių labai laukiama ir mielai sutikta seniūnijoje. „Girdėjome, kad Vilainiuose stipri bendruomenė, yra muzikuojančių kolektyvų, tikimės malonaus bendradarbiavimo“, – kalbėjo įmonės vadovas.

Šiemet 30 metų veiklos sukaktį mininti bendrovė „Nojaus sėklos“ interneto svetainėje prisistato kaip viena iš pirmaujančių mėgėjams skirtų sėklų ir svogūninių gėlių rinkoje. Pagrindinės veiklos sritys – didmeninė prekyba sėklomis ir prekyba sėklomis internetu. Bendradarbiaujama su Olandijos, Vokietijos, Lenkijos ir kt. šalių kompanijomis, iš kurių importuojamos prekės.

Tikisi, kad neliks apleistas

Ne mažiau džiaugsmingai žinią sutiko ir Vilainių gyventojai. „Žmonės labai domisi, laukia. Tikimės, kad atsiras kelios naujos darbo vietos, bet svarbiausia – pastatas nestovės apleistas ar išdaužytais langais. Šiuo metu darbai pastate vyksta intensyviai“, – pasidžiaugė Vilainių seniūnas Antanas Bružas.

Vandens ūkio institutas pastatytas praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio pradžioje. Administracinį pastatą sudaro trys aukštai su rūsiu, pastatas su priklausiniais yra daugiau 3 270 kv. m bendro ploto. Institute buvo atliekami mokslo tiriamieji ir taikomieji darbai, susiję su paviršinių vandenų apsauga, nuotekų valymu, melioracija, buvo vykdoma dirvožemio ir vandens analizė.

2009 metais Vandens ūkio institutas buvo prijungtas prie Lietuvos žemės ūkio universiteto, vėliau pavadinto Aleksandro Stulginskio universitetu.

2019 metais, Aleksandro Stulginskio universitetą prijungus prie Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Vandens ūkio instituto administracinis pastatas perėjo pastarojo žinion. Jis buvo parduotas VDU pernai organizuotame aukcione kaip šio universiteto nuosavybės teise valdomas nekilnojamasis turtas.

Vandens ūkio instituto administracinį pastatą Vilainiuose įsigijo verslininkai. („Kėdainių mugės“ nuotraukos)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.