Kėdainių krašto žmonės jau turi gražią tradiciją – liepos 6-ąją susirinkti ant Bakainių piliakalnio, Surviliškio seniūnijoje, ir skambiomis dainomis bei šalies himnu, giedamu kartu su viso pasaulio lietuviais, paminėti Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną.

13_tautine_giesme_2015_07Stiprus vėjas ir lietus šįkart neišgąsdino susirinkusiųjų į šventę. Įspūdingo dydžio, pusantro šimto metrų, Trispalve piliakalnio pievą kartu su kraštiečiais apjuosė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona, Seimo narė Virginija Baltraitienė, Tarybos nariai Antanas Mikalauskas ir Darius Petrauskas, Surviliškio seniūnijos seniūnė Vanda Petrauskienė.

,,Mes, kaip tauta, turime dvejus namus. Savo namus ir valstybę, už kurią esame dėkingi karaliui Mindaugui, supratusiam, kad tauta be valstybės neturi ateities. Todėl puoselėkime ir saugokime savo namus. Auklėkime jaunąją kartą, kad ji mylėtų ir gerbtų valstybę, kurioje gyvena, ir ja tikėtų“, – kraštiečiams linkėjo rajono meras S. Grinkevičius.

Lietuvos valstybė turi dramatišką ir turtingą istoriją. Šalis išgyveno pakilimus ir nuopuolius, išnykimą ir sugrįžimą, todėl valstybės istorija gali mus daug pamokyti, kaip atrasti šviesiausius kelius ir apsisaugoti nuo negandų. Kiekvienas privalome žinoti savo valstybės istoriją, nes praeitis neša dabartį ir grindžia ateitį.

1253 m. liepos 6-ąją dieną buvo karūnuotas pirmasis ir vienintelis Lietuvos karalius Mindaugas.

29_tautine_giesme_2015_071251 metais Mindaugui priėmus krikštą, Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė popiežiaus Inocento IV Milane surašyta bule buvo paskelbta katalikiška Lietuvos karalyste. Tokiu būdu Lietuvos didysis kunigaikštis, vėliau Lietuvos karalius Mindaugas žengė žingsnį Lietuvos valstybės tarptautinio pripažinimo Europoje link. Vis dėlto karaliaus Mindaugo ir kunigaikštienės Mortos vainikavimas buvo dar reikšmingesnis pasiekimas Lietuvai, kada popiežiaus įsaku buvo įkurta Lietuvos vyskupija, o kartu ir Lietuvos valstybė.

1990 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba – Atkuriamasis Seimas įstatymu „Dėl švenčių dienų“ liepos 6-ąją – Mindaugo karūnavimo dieną – paskelbė Valstybės švente.

Jau keleri metai viso pasaulio lietuviai liepos 6-ąją visi draugiškai gieda Lietuvos himną. Tai – mūsų vienybės, meilės savo kraštui ir pagarbos protėviams simbolis.

Kėdainiečiai himną kartu giedojo ne tik ant Bakainių piliakalnio, bet ir Kėdainiuose, Didžiosios Rinkos aikštėje, bei didesniuose miesteliuose ir kaimuose.

[tribulant_slideshow gallery_id=“108″]

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.