Liepos 6-ąją, švęsdami Valstybės dieną, Kėdainių krašto žmonės vieningai su viso pasaulio lietuviais giedojo Tautišką giesmę. Vakare, 21 val., ji suskambo visame krašte, liudydama meilę Lietuvai, pasididžiavimą savo valstybe ir norą drauge kurti jos ateitį.

Šventiškai nusiteikę žmonės būriavosi gražiausiose savo bendruomenių lauko erdvėse. Kiti rinkosi pasibūti gamtoje – ant Bakainių piliakalnio, Surviliškio seniūnijoje, vyko folkloro ir liaudiškos muzikos šventė „Po vasaros dangum“, kurią taip pat vainikavo bendras Lietuvos himno giedojimas.

Šimtai kėdainiečių su šeimomis ar draugais susirinko į Didžiosios Rinkos aikštę Kėdainiuose. Daugelio rankose plazdėjo trispalvės vėliavėlės, vaikai ir suaugusieji buvo pasipuošę geltonos, žalios ir raudonos spalvos akcentais, o kai kurie – ir tautiniais kostiumais.

Aikštėje pasitiko Kėdainių Povilo Lukšio kuopos šaulių, rankose laikančių valstybės vėliavas ir sustojusių saugiu atstumu, rikiuotė. Taip pat tradiciškai per visą aikštės ilgį ištiesta Trispalvė. Lietuvos himną kėdainiečiams giedoti padėjo Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“.

Šventinės nuotaikos nesugadino nesmarkus lietus – žmonės neskubėjo skirstytis, šypsodamiesi sveikino vieni kitus su švente, klausėsi ansamblio dainų.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.