Valstybės atkūrimo dienos proga Prezidentas Gitanas Nausėda 59 asmenims įteikė valstybinius apdovanojimus už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi šalies vadovas apdovanojo ir mūsų kraštietį, akademiką, doc. dr. Vytautą Ruzgą, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Javų selekcijos skyriaus vyriausiąjį mokslo darbuotoją, Lietuvos mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus Agronomijos mokslų sekcijos narį.

Akad. Vytautas Ruzgas yra vienas iš ryškiausių selekcininkų, žieminių kviečių ir rugių veislių kūrėjų Lietuvoje.
Iš viso sukūrė 28 žieminių kviečių ir rugių veisles, iš kurių 26 veislės įrašytos į Lietuvos nacionalinių augalų veislių sąrašą ir dvi – į Estijos nacionalinių augalų veislių sąrašą. 26-ios iš šių veislių įrašytos į Europos Sąjungos Bendrąjį žemės ūkio augalų veislių katalogą. Paskelbė daugiau nei 130 mokslo ir 70 mokslo populiarinimo straipsnių augalų genetikos, selekcijos ir sėklininkystės klausimais.

V. Ruzgas apdovanotas mokslo ir verslo partnerystės apdovanojimu „Gyvybės medis“ (2008), Baltijos Asamblėjos medaliu (2014). 2011 m. skirta Lietuvos mokslo premija (kartu su bendraautoriais).

Kėdainių r. savivaldybės inf. ir nuotr.