Visą Lietuvą užklupusi koronaviruso sukelta krizė apnuogino ne tik centrinės valdžios veiklos spragas. Ji puikiai atskleidžia ir rajonų savivaldybių pasiruošimą veikti operatyviai. Suprasdamas, su kokiais iššū kiais susidurs tiek Kėdainių rajono verslininkai, tiek paprasti žmonės, jau kovo 18 dieną – praėjus vos dviem dienoms nuo šalyje įvesto karantino režimo, savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius kreipėsi į rajono valdžios atstovus, ragindamas imtis kuo skubesnių priemonių, padėsiančių bent iš dalies sumažinti gyventojų patiriamus nuostolius, o jei pagalbos priemonėms užtikrinti būtinas tarybos sprendimas, kuo skubiau organizuoti jos posėdį. Ir tik po dviejų savaičių nežinios savivaldybės kabinetuose galiausiai nuspręsta tarybos posėdį organizuoti. Jis vyks jau šį penktadienį – balandžio 3-ąją.


Krizė baigsis, bet kas po jos liks?

„Jau įžengėme į trečiąją karantino savaitę ir niekas nežino, kiek dar šis visiems sunkus laikotarpis užtruks. Per praėjusias dvi savaites tiek iš gyventojų, tiek iš smulkiųjų verslininkų teko girdėti klausimų, kaip jiems šiuo laikotarpiu elgtis. Kai kurie verslai apskritai sustojo ir šias savaites gyvuoja tik iš turimo rezervo, kiti – vos „kvėpuoja“, kiekvieną dieną vis labiau baimindamiesi dėl ateities.

Pasak S. Grinkevičiaus, jau nekalbant apie mūsų krašto medikus, kuriems būtina užtikrinti visą įmanomą apsaugą koronaviruso pandemijos laikotarpiu, būtina nepamiršti ir daugybės pačių jautriausių grupių žmonių, kuriems įvestas karantinas smogė labiausiai.

Dabar toks laikas, kai visiems rūpi tik kaip išgyventi, ir manau, kad valdžia privalo rasti būdų, kaip visiems pagelbėti. Visi puikiai žinome, kad ši krizė baigsis, bet klausimas, kas po jos liks ir kokius praradimus turėsime. Tad reikia daryti viską, kad jie būtų kuo mažesni. Visiems pagalbos reikia ne rytoj, jiems jos jau reikėjo vakar ar prieš savaitę“, – teigia Kėdainių rajono tarybos narys S. Grinkevičius.

Pasak jo, šiuo momentu laikas nėra mūsų sąjungininkas, o žmonėms ir verslui būtinus sprendimus dabartinė Kėdainių rajono valdžia turėjo priimti gerokai anksčiau.

Visi puikiai žinome, kad ši krizė baigsis, bet klausimas, kas po jos liks ir kokius praradimus turėsime. Tad reikia daryti viską, kad jie būtų kuo mažesni. Visiems pagalbos reikia ne rytoj, jiems jos jau reikėjo vakar ar prieš savaitę.

Kėdainių rajono tarybos narys Saulius Grinkevičius


„Tikrai neužtenka viešosiose erdvėse pakabinti informacines lenteles su įspėjimais dėl koronaviruso pavojaus. Šiandieninėje situacijoje mūsų krašto gyventojams reikia gerokai daugiau“, – pabrėžė S. Grinkevičius.


Susigriebė gerokai anksčiau

Ir nors Kėdainių rajono valdžia galiausiai nusprendė rengti neeilinį tarybos posėdį, aplinkinės savivaldybės gerokai anksčiau reagavo į netikėtai susiklosčiusią situaciją.

Kauno miesto savivaldybė, atsižvelgdama į epideminę situaciją, posėdį surengė dar kovo 18 dieną, praėjus vos keletui dienų po karantino režimo įvedimo. O dar praėjusią savaitę tarybų posėdžiai nuotoliniu būdu buvo surengti kaimyniniuose Ukmergės ir Raseinių rajonuose.

Ukmergės rajono tarybos nariai nusprendė, kad karantino laikotarpiu nebus skaičiuojama dalis abonementinio mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugas. Numatytos mokesčio lengvatos už pailgintos dienos grupės paslaugas, nuo nuomos mokesčio bus atleisti Ukmergės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių patalpų nuomotojai.

Tuo tarpu Raseinių rajono taryba nusprendė perskirstyti biudžetą ir į administracijos direktoriaus fondą nukreipė 145 tūkstančius eurų, už kuriuos bus perkamos kovai su koronavirusu priemonės: respiratoriai, kombinezonai, medicininės kaukės ir t.t.

Tų, kuriuos palietė karantinas – daugybė

Pasak S. Grinkevičiaus, jau nekalbant apie mūsų krašto medikus, kuriems būtina užtikrinti visą įmanomą apsaugą koronaviruso pandemijos laikotarpiu, būtina nepamiršti ir daugybės pačių jautriausių grupių žmonių, kuriems įvestas karantinas smogė labiausiai.

„Privaloma daryti viską, kad gyventojams, kurie neteko visų ar reikšmingos dalies savo pajamų, būtų galima atidėti arba išdėstyti komunalinius mokesčius. Žinoma, tai labai aktualu ir verslininkams, kurie įvedus karantiną tiesiog sustabdė verslą.

Taip pat būtina netaikyti nuomos mokesčio už karantino laikotarpį savivaldybės patalpų nuomininkams, jei dėl karantino jie negali vykdyti veiklos“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

Panašios naujienos

2 Responses

  1. Jorune

    Viskas gerai, straipsnis geras, bet kodel, Robertai, tu niekuomet neduodi pasaskyti tai pusei, kuriai meti kaltinimus? Siuo atveju saviavldybe turejo pakomentuoti, o tu turejai ideti ju komentara. Atrodo, kad bijai juos kalbibti kazkaip ir dedi visalaik viensaliska informacija

    Atsakyti
  2. Iš tikrųjų to > Jorune

    Oi, tik nebebūkim tokie irzlūs žmonijos nelaimės akivaizdoje.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.