Praėjusių metų lapkričio mėnesį socialiniuose tinkluose vienam kėdainiečiui pasiūlius Kėdainių ligoninę pavadinti šviesaus atminimo gydytojos Teklės Bružaitės vardu, šią idėją bemat pasičiupo Kėdainių rajono valdžios atstovai. Tačiau tokio plano įgyvendinimui nepadėjo ne tik interneto erdvėje organizuota gyventojų apklausa, bet ir diskusijos su krašto medikais.


Bene daugiausiai dėmesio Kėdainių ligoninę pervadinti gydytojos T. Bružaitės vardu skyręs rajono meras Valentinas Tamulis ne kartą pabrėžė, kad toks žingsnis būtų itin prasmingas įamžinant žinomos gydytojos atminimą. O tokiai idėjai pritariantis ne tik jis, bet ir valdančiosios daugumos kolegos.

Tiesa, jau pirmieji susitikimai ir diskusijos su krašto medikais norimo rezultato nedavė. Paaiškėjo, kad T. Bružaitė didžiąją gyvenimo dalį dirbo ne Kėdainių ligoninėje, o poliklinikoje (dabar Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras). T. Bružaitė ligoninėje dirbo labai trumpą laiką.

Tuomet medikai Kėdainių kraštui nusipelniusios gydytojos vardu siūlė pervadinti Budrio gatvę, kurios kilmės istorijos niekas nebeatsimena. Taip pat kalbėjo apie T. Bružaitės vardo suteikimą vienam iš miesto parkų ir iškėlė idėją jos atminimui pastatyti paminklą.

Tačiau Kėdainių rajono valdžia rankų nenuleido ir netrukus interneto erdvėje paskelbė gyventojų apklausą. Tačiau ir ji norimo rezultato neatnešė. Kaip rašoma savivaldybės išplatintame pranešime, apklausos rezultatai parodė, kad 68 procentai apklausoje dalyvavusių medikų pasisakė prieš gydytojos vardo suteikimą Kėdainių ligoninei. Internetinėje erdvėje paskleistoje apklausoje dalyvavo 858 žmonės.

Su socialiniame tinkle išsakyta mintimi − suteikti Kėdainių ligoninei gydytojos Teklės Bružaitės vardą − sutiko 59,9 proc. išsakiusių savo nuomonę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.