Šiandien suėjo lygiai metai, kai pradėjo dirbti naujoji Kėdainių rajono valdžia su meru Valentinu Tamuliu priešaky. Prieš savivaldos rinkimus kraštiečiams buvo išdalinta daug populistinių pažadų net nesvarstant, kaip atėjus į valdžią jie bus įgyvendinti. Ne visi tuos pažadus pamiršo, juolab kad dabartinė valdžia žadėjo daug geresnį, lengvesnį gyvenimą kai kurioms žmonių grupėms – senjorams, vaikus auginančioms šeimoms. Vienas tokių žmonių, kurie domisi, kada bus įgyvendinti žadėti dalykai, yra mūsų skaitytojas Jonas (pavardė redakcijai žinoma), rajono merui uždavęs tris klausimus. Pabrėžiame, kad gautų atsakymų, kuriuos pateikė rajono mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė, kalba netaisyta.


Žadėta, kad bus sumažintos eilės pas gydytojus Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) ir Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikoje. Prasidėjus metams, tikėjausi pas gydytojus patekti, kaip buvo žadėta, per dvi savaites, tačiau sausį, kai registravausi, taloną pas šeimos gydytoją gavau tik po gero mėnesio. Tai kada bus sumažintos eilės poliklinikose?

– Tam, kad būtų sumažintos eilės poliklinikoje ir ligoninėje, teikti įvairūs pasiūlymai.

Rajono meras ir savivaldybės vadovai ne kartą lankėsi PSPC, Kėdainių ligoninėje bei ligoninės poliklinikoje, susitiko su medikais, vadovais, išklausė pacientų skundus. Išnagrinėjus, aptarus ir išdiskutavus situaciją
yra numatyta ne viena priemonė.

Kėdainių ligoninės konsultacijų poliklinikoje siekiant sumažinti eiles pas gydytojus specialistus yra numatoma įsigyti tris naujus echoskopus.

Jie bus skirti gydytojams endokrinologams, urologams ir skausmo kabinetui – tai leis didesnę dalį paslaugų (gydytojų konsultacijų ir echoskopinių tyrimų) atlikti vieno apsilankymo metu. Bus įsteigtas antras endoskopijos kabinetas. Taip bus padidinta galimybė atlikti daugiau endoskopinių tyrimų.

Dar yra numatyta įsigyti naują „AKG Holter“ monitoravimo aparatą, tai pagerins ilgalaikės AKG kontrolės stebėseną ir, svarbiausia, taip pat padės vengti eilių susidarymo.

Bus vienu metu aptarnaujama daugiau ligonių ir mažės apsilankymų pas medikus. Šiais metais dar bus įsteigtos dvi naujos masažo vietos bei atnaujinta LOR specialisto darbo vieta.

Iš organizacinių priemonių – registratūroje įrengtas antras telefono numeris, kad būtų lengviau užsiregistruoti ir atšaukti vizitus pas gydytojus specialistus. Bus įdiegtas ir automatinis SMS priminimas apie konsultacijų datą.

Kėdainių ligoninės specialistai eilių mažinimo ir darbo efektyvinimo patirties sėmėsi Vilniaus centro poliklinikoje. Kėdainių ligonėje rengiamas 2020–2021 metų eilių mažinimo planas. Jame bus numatyta dar daugiau priemonių.

Kėdainių PSPC įgyvendina sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo didinimo projektą. Jis finansuojamas ES lėšomis. Sausio mėnesį pagal šiame projekte numatytas priemones įsigyti septyni automobiliai.


Keturi iš jų paskirti rajono ambulatorijoms: Akademijos, Gudžiūnų, Pelėdnagių ir Šėtos. Šios ambulatorijos arba jų neturėjo, arba turimos transporto priemonės buvo senos ir nebetinkamos naudojimui. Dar trys automobiliai liko miesto slaugytojoms, kurios teikia pacientams paslaugas namuose.

Tai irgi efektyviai padeda taupyti ir ligonių laiką, ir medikų darbo grafikus, ir, beabejo, mažina eiles.

Kėdainių PSPC administracija sudarė galimybes gydytojams patiems kartu su pacientais susiplanuoti lėtinėmis ligomis sergančiųjų pacientų kitus apsilankymus. Dabar galima numatyti vizitus net tris mėnesius į priekį. Ši registracija atliekama vizito pas gydytoją metu ir taip paliekama daugiau
laisvų vietų ligoniams, kuriems reikia pakliūti pas gydytojus netikėtai susirgus ir tiems, kurie registruojasi internetu.

Taip pat Kėdainių ligoninė nuolat ieško gydytojų specialistų, kurių trūksta, kad žmonės galėtų pas juos patekti ir netektų ilgai laukti priėmimo pas gydytoją. Dėl gydytojų trūkumo į merą kreipėsi ir PSPC atstovai. Tam, kad padėtų PSPC greičiau užmegzti nevykstantį dialogą su institucijomis, ruošiančiomis specialistus, rajono meras prašė ir LR Seimo nario
Dariaus Kaminsko pagalbos.

Sutarta, kad jis tarpininkaus organizuojant pokalbius ir susitikimus.
Visos šios priemonės padės ir greičiau, ir kokybiškiau suteikti paslaugas pacientams bei gerina paslaugų prieinamumą, pasitikėjimą medicinos įstaigų ir darbuotojų darbu.


Naudojuosi visuomeniniu transportu. Kadangi buvo žadėtas nemokamas viešasis transportas, o dabar kalbama apie „Kėdbuso“ autobusų bilietų branginimą ir, apskritai, neaiškų šios įmonės likimą, noriu žinoti kada mes, pensininkai, nemokamai važinėsime miesto autobusais? Ar tai ir liks tik pažadas?

– Kėdainių rajono savivaldybės 2020–2022 metų strateginiame veiklos plane numatyta, kad šiais, 2020-aisiais metais, nuo rugsėjo 1 dienos lengvatinis pavėžėjimas bus pradėtas taikyti visiems miesto bei rajono vaikams, o nuo 2021–ųjų nuo mokėjimo bus atleisti ir neįgalieji, o dar kitais metais lengvatos sulauks ne tik vaikai ir neįgalieji, bet ir pensininkai.

Prieš rinkimus sakėte, kad vaikai nemokamai galės lankyti neformalaus ugdymo įstaigas. Turiu anūkų, todėl man rūpi šis klausimas – kada miesto ir rajono mokiniai sulauks nemokamo neformalaus ugdymo Dailės, Muzikos, Sporto mokyklos?

– Jau yra paskaičiuota, kad atsisakius tėvų įnašų neformalaus ugdymo mokyklose, iš savivaldybės biudžeto papildomai toms mokykloms reikėtų skirti apie 200 tūkst. Eur. Kai tik šis klausimas bus svarstomas, informuosime.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.