Kėdainių rajono savivaldybė atnaujina savo automobilių parką. Jį papildė šių metų gamybos „VW Passat“. Šis automobilis skirtas rajono merui Valentinui Tamuliui, kuris prieš tai naudojosi kitu savivaldybės automobiliu. Tarnybinis elektromobilis „BMW i3“, kuriuo naudojosi buvęs rajono meras Saulius Grinkevičius – gerokai kuklesnis, ko gero, dėl to jis dabartiniams rajono vadovams neįtiko.


Naujausias automobilis – merui

Rugpjūčio pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybė su bendrove „Mobility Lietuva“ pasirašė sutartį, kuria 35 mėnesiams išsinuomavo naujutėlaitį, šiais metais pagamintą „VW Passat“ markės automobilį.

Per mėnesį jo nuoma savivaldybei kainuos 456 eurus ir 17 centų. Per visą sutarties laikotarpį šio automobilio nuoma rajono biudžetui atsieis 15 tūkst. 966 eurus.

Tiesa, savivaldybei nekainuos nei automobilio remontas, nei draudimas. Visa tai savo lėšomis apmokės bendrovė, kuriai „VW Passat“ priklauso.
Šis, 2019 metais pagamintas, automobilis – pats naujausias rajono savivaldybės tarnybinio transporto parke.

„Kėdainių mugei“ pasiteiravus, kam jis bus skirtas, rajono mero patarėja Jorūnė Liutkienė atsakė, kad juo naudosis pats meras V. Tamulis „tarnybinėms funkcijoms atlikti“.


Mero visureigis atiteko vicemerui P. Aukštikalniui

„VW Passat“ nuomos sutartį su bendrove „Mobility Lietuva“ pasirašęs savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas tikino – naudojamų tarnybinių automobilių skaičius nedidėja. O šis automobilis išsinuomojamas vietoje kito, kurio sutartis jau baigiasi ir kurį reikės grąžinti nuomotojui.

Naujuoju, šiais metais pagamintu VW Passat automobiliu naudosis pats meras V. Tamulis tarnybinėms funkcijoms atlikti.


Mero patarėja J. Liutkienė patikslino – šių metų spalio 29 dieną baigiasi „Škoda Octavia“ nuomos sutartis.

Savivaldybės tinklalapyje buvo skelbiama, jog naudojami du „Škoda Octavia“ markės automobiliai. Vienas jų skirtas administracijos direktoriui, o kitas – savivaldybės kontrolierei.

Remiantis savivaldybės duomenimis, rajono meras V. Tamulis anksčiau naudojosi tarnybiniu visureigiu „Toyota RAV4“.

Vietoje pavažinėtos „Škodos“ savivaldybei išsinuomavus naujutėlaitį „VW Passat“, prie kurio vairo persėdo meras, anksčiau jo naudotas visureigis atiteko vicemerui Pauliui Aukštikalniui, kuris anksčiau teigė tarnybinio automobilio visai neturėjęs. Beje, savivaldybės tinklapyje nurodoma, kad visureigį „Toyota RAV4“ mero pavaduotojas P. Aukštikalnis dalinasi su savivaldybės administracija.


Gavęs elektromobilį vicemeras jo atsisakė

Praėjusią kadenciją Kėdainių rajonui vadovavęs S. Grinkevičius naudojosi itin ekologiška transporto priemone – kompaktišku elektromobiliu „BMW i3“.

Po rinkimų pasikeitus savivaldybės vadovams šis kuklus elektromobilis buvo priskirtas naujojo mero pavaduotojui P. Aukštikalniui. Galiausiai viskas susiklostė taip, kad vicemeras liko be tarnybinio automobilio…

„Tarnybiniu automobiliu nesinaudoju. Man buvo skirtas elektromobilis „BMW i3“, bet aš jo atsisakiau. Mieste man tarnybinio automobilio nereikia – vaikštau pėsčiomis arba važiuoju savo automobiliu. Manau, kad per daug metų įsišaknijusi praktika tarnybinius automobilius priskirti pagal pareigas, o ne pagal veiklą ar poreikį atliekamoms pareigoms, yra nešiuolaikiška. Jei reikia automobilio tolesnei darbo reikalų kelionei, derinuosi su savivaldybės administracija“, – birželio pabaigoje „Kėdainių mugei“ sakė P. Aukštikalnis.

Tuomet jis patikino, kad S. Grinkevičiaus naudoto elektromobilio ketinama visai atsisakyti, o savivaldybės administracija sprendžia klausimą dėl galimybės jį grąžinti išnuomojusiai bendrovei.


100 kilometrų – 8,5 litro benzino

Visgi, „BMW i3“ grąžinimo klausimas taip ir liko neišspręstas. Savivaldybės skelbiama informacija liudija, kad elektromobilis šiuo metu skirtas administracijai bei jos direktoriaus pavaduotojams.

Kuo gi rajono vadovams neįtiko itin ekonomiškas elektromobilis, kuriuo nuvažiuoti 100 km kainuoja vos kiek daugiau nei 2 eurai? Gal nepavyko perprasti specifinio jo valdymo?

„Automobilis „BMW i3“ yra naudojamas mažai (keli šimtai kilometrų per mėnesį) dėl jo techninių charakteristikų: nuvažiuoti be įkrovimo galima tik apie 100 km, važiuoti gali tik 4 asmenys, todėl netinkamas naudoti komisijų darbe, tinkamas naudoti tik mieste. Automobilio nuomos kaina yra pakankamai didelė (479 Eur/mėn.), todėl vietoj šio automobilio galima išsinuomoti 2 benzininius automobilius“, – yra sakiusi mero patarėja J. Liutkienė.

Tačiau du nauji benzininiai automobiliai iki šiol neišnuomoti. Tik vienas, merui skirtas naujasis „VW Passat“, kurio nuomos kaina tik šiek tiek mažesnė – 456 eurai mėnesiui. Be to, jo eksploatavimo sąnaudos – nepalyginamai didesnės. Savivaldybės duomenimis, naujasis mero automobilis 100 kilometrų sunaudoja 8,5 litro A95 markės benzino. Taigi, nuvažiuoti šį atstumą kainuoja apie 10 eurų.


Norėjo didelio ir galingo automobilio

Nuomojant automobilį, kuriuo šiuo metu naudojasi rajono meras, savivaldybė skelbė viešųjų pirkimų konkursą.

Jame numatytos techninės sąlygos, kurias peržiūrėjus tampa akivaizdu, jog į ekonomiškumą, mažas kuro sąnaudas tikrai nebuvo orientuojamasi.

„Variklio galia – ne mažiau kaip 90 kilovatų, automatinė pavarų dėžė, kuro tipas – benzinas. Bendras ilgis – nuo 470 cm4, ratų bazė – nuo 270 cm“, – teigiama savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus pasirašytame dokumente.

Konkursą laimėjusi bendrovė išnuomavo automobilį dar galingesniu – 110 kilovatų varikliu.

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Zita

  Koks jus prabangus, kainas pažiūrėkite, semo narys į tokią net nesėstų, o Sauliukio taii būtų kaip šiukskšlių konteineris.

  Ne BMW, lexusas ar kuta tikrai pbangi masina 🙂 Juokas, o kiek po kaimus reikes važinėti, galėjo ir brangesnį džipą pasiimti, per visą biudžetui atsieis 15 tūkst. 966 eurus.. Tikrai kvailai padare, kad tokia pigia nusipirko

  Atsakyti
 2. trafic.lt

  Manau padorus automobilis. Tikrai nera super prabangus. Juk meras ir neturi vazineti kazkokiu senu, nuolat gendanciu. Nematau ko piktintis. Pagal pareigas tikrai priklauso

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.