Jau netrukus Kėdainių rajono valdžios autoparke atsiras trys nauji automobiliai. Vasario 13 dieną savi­valdybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius su bendrove „Autoblikas“ pasirašė automobilių veiklos nuomos sutartį, pagal kurią savivaldybės administracija nuomosis du „Toyota Corolla“ automobi­lius. O iš kitos bendrovės „Mobility Lietuva“ bus nuomojamas visureigis „KIA Sportage“. Iš viso šių automobilių nuomai iš rajono biudžeto bus skirta daugiau nei 42 tūkstančiai eurų.


Kėdainių rajono savivaldybės administracija visus tris automobilius išsinuomojo 35 mėnesių laikotarpiui. Dviejų automobilių „Toyota Corolla“ nuoma per visą laikotarpį rajono biudžetui atsieis 26 738 eurus, o už vieną automobilį „KIA Sportage“ bus atseikėta 15 500 eurų. Tad visų trijų automobilių nuomai bus išleista kiek daugiau nei 42 tūkstančiai eurų.

Kam bus priskirti šie automobiliai, kurie valdžios atstovai jais naudosis, kol kas neaišku.

Naujas automobilis – ir merui

Praėjusių metų rugpjūčio pabaigoje Kėdainių rajono savivaldybė su bendrove „Mobility Lietuva“ taip pat pasirašė sutartį, kuria 35 mėnesiams išsinuomojo naujutėlaitį, 2019 metais pagamintą „VW Passat“ markės automobilį.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija visus tris automobilius išsinuomojo 35 mėnesių laikotarpiui. Dviejų automobilių „Toyota Corolla“ nuoma per visą laikotarpį rajono biudžetui atsieis 26 738 eurus, o už vieną automobilį „KIA Sportage“ bus atseikėta 15 500 eurų. Tad visų trijų automobilių nuomai bus išleista kiek daugiau nei 42 tūkstančiai eurų.

Per mėnesį jo nuoma savivaldybei kainuoja 456 eurus ir 17 centų. Per visą sutarties laikotarpį šio automobilio nuoma rajono biudžetui atsieis 15 tūkst. 966 eurus.

Tiesa, savivaldybei nekainuoja nei automobilio remontas, nei draudimas. Visa tai savo lėšomis apmoka bendrovė, kuriai „VW Passat“ priklauso.

Iš bendrovės „Mobility Lietuva“ Kėdainių rajono savivaldybės administracija nuomos visureigį „KIA Sportage“.

Elektromobilis vicemerui

Praėjusią kadenciją Kėdainių rajonui vadovavęs Saulius Grinkevičius naudojosi itin ekologiška transporto priemone – kompaktišku elektromobiliu „BMW i3“.

Po rinkimų pasikeitus savivaldybės vadovams šis kuklus elektromobilis buvo priskirtas naujojo mero pavaduotojui Pauliui Aukštikalniui.

„Tarnybiniu automobiliu nesinaudoju. Man buvo skirtas elektromobilis „BMW i3“, bet aš jo atsisakiau“, – anksčiau „Kėdainių mugei“ sakė P. Aukštikalnis.

Tuomet jis patikino, kad S. Grinkevičiaus naudoto elektromobilio ketinama visai atsisakyti, o savivaldybės administracija sprendžia klausimą dėl galimybės jį grąžinti išnuomojusiai bendrovei.

100 kilometrų – 8,5 litro benzino

Visgi, „BMW i3“ grąžinimo klausimas taip ir liko neišspręstas. Savivaldybės skelbiama informacija liudija, kad elektromobilis šiuo metu skirtas administracijai bei jos direktoriaus pavaduotojams.

Kuo gi rajono vadovams neįtiko itin ekonomiškas elektromobilis, kuriuo nuvažiuoti 100 km kainuoja vos kiek daugiau nei 2 eurai? Gal nepavyko perprasti specifinio jo valdymo?

„Automobilis „BMW i3“ yra naudojamas mažai (keli šimtai kilometrų per mėnesį) dėl jo techninių charakteristikų: nuvažiuoti be įkrovimo galima tik apie 100 km, važiuoti gali tik 4 asmenys, todėl netinkamas naudoti komisijų darbe, tinkamas naudoti tik mieste. Automobilio nuomos kaina yra pakankamai didelė (479 Eur/mėn.), todėl vietoj šio automobilio galima išsinuomoti 2 benzininius automobilius“, – yra sakiusi mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.