Kęstutis Valionis pagal laidavimą neatleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už vairavimą išgėrus.

Vis dar Kėdainių rajono savivaldybės tarybos valdančiųjų frakcijos, vadovaujamos Nijolės Naujokienės, narys Kęstutis Valionis baudžiamosios atsakomybės pagal politinio bendražygio, savivaldybės vicemero Pauliaus Aukštikalnio laidavimą bandė išvengti aukštesnės instancijos teisme. Tačiau Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija nuteistojo apeliacinį skundą atmetė.

VRK panaikins mandatą

Ši Kauno apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.

Vadinasi, artimiausiame posėdyje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) turės panaikinti K. Valionio savivaldybės tarybos nario mandato galiojimą.

Pripažintas kaltu

Kauno apylinkės teismo 2021 m. sausio 26 d. nuosprendžiu K. V. buvo pripažintas kaltu už tai, kad 2020 m. gruodžio 14 d. apie 17.50 val. vairavo motorinę transporto priemonę būdamas neblaivus, kai jam alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,55 ‰ (promilių) girtumas.

Teismas jam skyrė galutinę 1 700 Eur dydžio baudą, uždraudė naudotis specialia teise vairuoti kelių transporto motorines priemones 1 metams 3 mėnesiams ir konfiskavo transporto priemonę.

Nuosprendį apskundė

Apeliaciniame skunde nuteistasis K. Valionis prašė pakeisti Kauno apylinkės teismo 2021 m. sausio 26 d. nuosprendį ir atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato. Prokuroras prašė nuteistojo apeliacinį skundą atmesti.

„Nesant užtektinai K. Valionį teigiamai charakterizuojančių duomenų, negalima daryti vienareikšmiškos išvados, kad jis nebedarys naujų nusikalstamų veikų, todėl baudžiamojo proceso tikslai šiuo atveju negali būti pasiekti jo atžvilgiu taikant atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės institutą“, – rašoma teismo nutartyje.

Apsvaigęs sukėlė realią grėsmę

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad K. Valionis padarė itin šiurkštų Kelių eismo taisyklių pažeidimą, kėlusį realią grėsmę kitų asmenų turtui, sveikatai ar net gyvybei, nes automobilį jis vairavo stipriai apsvaigęs nuo alkoholio.

Be to, remiantis liudytojo parodymais, K. Valionis įvykio vietoje konfliktavo su liudytojo drauge, jos atžvilgiu vartojo necenzūrinius žodžius, dėl ko liudytojas į įvykio vietą iškvietė policijos pareigūnus. Liudytojui paskambinus Bendrajam pagalbos centrui, K. Valionis iš įvykio vietos bandė pasišalinti.

Ne pirmas kartas

Nors K. Valionis praeityje teistas nebuvo, tačiau jis buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius, o šis faktas neabejotinai neigiamai charakterizuoja nuteistąjį ir neleidžia teisėjų kolegijai pagrįstai manyti, jog ateityje jis daugiau nebenusikals.

Teisėjų kolegija įvertino ir tai, kad praeityje už įvairaus pobūdžio Kelių eismo taisyklių pažeidimus K. Valionis buvo ne kartą baustas administracine tvarka. Visos šios aplinkybės leidžia teigti, kad nagrinėjamoje byloje nuteistojo padaryta veika nėra atsitiktinio pobūdžio ir dėl to pirmosios instancijos padarė pagrįstą išvadą, jog šiuo atveju nėra pagrindo teigti, kad K. Valionis ateityje laikysis įstatymų ir nedarys naujų nusikalstamų veikų.

Teisti mero bendražygiai

Kitame Kėdainių rajono naujienų portale, palankiame dabartinei rajono valdžiai, cituojamas K. Valionio situaciją pakomentavęs meras Valentinas Tamulis: „Mano manymu, teistų rajono taryboje neturi būti ir visai nesvarbu, ar jis iš valdančiųjų, ar iš opozicijos.“

Tačiau rajono meras pamiršo ar nežinojo, kad su jo ir N. Naujokienės komanda į rajono tarybą atėjo vienas 2014 m. pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 182 str. 1 d. buvęs nuteistas bendražygis.

Kauno apygardos teismo ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos

One Response

  1. Virgis

    Manau nei meras , nei Naujokiene nepamiršo savo nario teisto Gailiūno, kuris yra taryboje, pasigūglinkit, rasite ir , kad ponas Talmontas teistas. Ką meras turėjo galvoje, kad teisti negali būti taryboje. Muges redaktore, jūsų straiisnis neišbaigtas, faktai nesurinkti iki galo, padirbėkit ponia daugiau, žurnalistika nėra lengvas darbas, bet ir gabumų reikia turėti.lSakoma, gimęs šliaužti, neskraidyk.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.