Prieš ketverius metus įnirtingai kritikavę sprendimą vietoje vieno administracijos direktoriaus paskirti du, dabartiniai valdantieji pakeitė savo poziciją. Suformavę valdančiąją daugumą jie nusprendė tarybai siūlyti dvi pavaduotojų kandidatūras. Be to, šie pavaduotojai uždirbs daugiau nei administracijos direktoriaus kadenciją baigęs Ovidijus Kačiulis. Valdantieji taip pat pakeitė nuomonę dėl aplinkos tvarkymo, savo balsais panaikino reformą, kuriai praėjusiais metais patys vienbalsiai pritarė.

Opozicijos atstovai prakalbo apie moralę

Ko verta politiko garbė, nuoseklus pozicijos ir žodžio laikymasis? Apie tai verta rimtai pamąstyti, stebint, kaip keičiasi dabartinių Kėdainių rajono valdančiųjų elgesys.

Pasak Kėdainių rajono tarybos nario Sauliaus Grinkevičiaus, aišku, kad administracijos direktoriui reikalingi du pavaduotojai, tačiau čia pat jis apeliavo į dabartinių valdančiųjų sąžinę primindamas, kad prieš ketverius metus tuomečiai valdantieji buvo be galo kritikuojami dėl tokio pasirinkimo.

Prieš ketverius metus buvę opozicijoje jie kritikavo sprendimus, už kuriuos pasisako dabar, po vietos savivaldos rinkimų tapę valdančiąja dauguma.

Toks naujosios kadencijos valdančiųjų elgesys visu gražumu atsiskleidė praėjusią savaitę vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje, kai meru Valentino Tamulio teikimu buvo tvirtinamos dviejų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų kandidatūros. Opozicijos atstovai priminė, kokios kritikos anksčiau buvo sulaukta ir stebėjosi tokiu požiūriu pokyčiu užėmus valdžios olimpą.

Pasisakę už vieną pavaduotoją, dabar pasiūlė skirti du

Apie tai, kaip rajono politikų elgesį ir nuomonę pakeičia iškovota valdančiųjų pozicija, tarybos posėdžio metu priminė opozicijos atstovas Virmantas Pikelis. Jis neseniai paskirtam savivaldybės administracijos vadovui Arūnui Kacevičiui uždavė ne itin patogų klausimą.

„Praeitą kadenciją, tvirtinant du administracijos direktoriaus pavaduotojus, tikrai buvo nemažai pasipriešinimo iš šios dienos valdančiųjų bei kritikos išsakymo, kad dviejų pavaduotojų nereikia.

Tačiau, kaip matome, šiai dienai taip pat teikiami (tarybai tvirtinti – red.) du pavaduotojai. Sakykite argumentus, jeigu galima. Prieš tai kritikuotas sprendimas, panašu, vėl įsigalios.

Tai tikrai reikia dviejų pavaduotojų ??? – administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus klausė tarybos narys V. Pikelis.

Valdančiųjų atstovas pamiršo praeitį?

Pats A. Kacevičius, regis, nebuvo linkęs prisiminti, kokios pozicijos prieš ketverius metus laikėsi tuometė opozicija. Jis gynė sprendimą skirti du pavaduotojus, tai motyvavo savo patirtimi.
„Nežinau, kas ten buvo kritikuojama praeitoje kadencijoje, tačiau esu dirbęs administracijos direktoriumi turėdamas vieną pavaduotoją. Patikėkite, tikrai žinau, ką reiškia, koks darbo krūvis tenka tiek administracijos direktoriui, tiek vienam pavaduotojui.

Labai sudėtinga, todėl ir siūlymas iškilo toks, kad būtų du pavaduotojai. Juolab, kad ir praeitoje kadencijoje buvęs administracijos direktorius patvirtintų, jog du pavaduotojai iš tiesų reikalingi“, – sprendimą teisino A. Kacevičius.

N. Naujokienė: „Nesame įpareigoti visą gyvenimą turėti vieną nuomonę“

A. Kacevičius sulaukė priminimo, kad jis pats būdamas rajono savivaldybės tarybos nariu prieš ketverius metus pasisakė už vieną pavaduotoją. Klausimas apie tai, kas ir kodėl nulėmė pozicijos pasikeitimą, regis, buvo pernelyg skausmingas, todėl atsakyti į jį ryžosi valdančios frakcijos seniūnė Nijolė Naujokienė.

„Tada norėčiau paklausti administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus, kas gi pakeitė nuomonę? Nes 2015 metais, (tarybos – red.) posėdyje jūs, kaip tarybos narys, balsavote „prieš“ šią poziciją. Taip pat (balsavo – red.) ir jūsų frakcijos lyderė Nijolė Naujokienė“, – apie netikėtą nuomonės transformaciją valdantiesiems priminė tarybos narė Vilma Šnurevičiūtė.

Nors šis politikės klausimas buvo aiškiai adresuotas A. Kacevičiui, suktis iš nepatogios situacijos ir gelbėti situaciją bandė artima jo bendražygė – judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ ideologe vadinama, to paties pavadinimo tarybos frakcijos seniūnė N. Naujokienė.

„Turbūt mes esame neįpareigoti visą gyvenimą turėti vieną nuomonę ir jos laikytis. Tai būtų labai primityvu. Dirbi, analizuoji situaciją ir priiminėji sprendimus“, – pareiškė N. Naujokienė.

S. Grinkevičius kvietė nemeluoti ir neapgaudinėti

Sprendimą skirti ne vieną, bet du administracijos direktoriaus pavaduotojus N. Naujokienė tarsi motyvavo valdančiųjų teise. Pasak jos, kaip ir praėjusią kadenciją tuometiniai valdantieji priėmė sprendimus, kurie jiems atrodė reikalingi, taip bus ir šią kadenciją.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Arūnui Kacevičiui buvo priminta, kad jis pats būdamas rajono savivaldybės tarybos nariu prieš ketverius metus pasisakė už vieną pavaduotoją.

„Kad kompetentingai būtų sprendžiami visi klausimai, kurie turi būti sprendžiami savivaldybės administracijoje“, – nuomonės pasikeitimą teisino N. Naujokienė.

Toms valdančiosios frakcijos lyderės bei kitų valdančiųjų elgesys sulaukė kadenciją baigusio rajono mero, tarybos nario Sauliaus Grinkevičius įvertinimo.

„Visada sakiau – ratas apsisuka, mielieji. Reikia būti nuosekliems, negalima blaškytis, negalima išdavinėti, negalima apgaudinėti, negalima sakyti netiesos. Visa tą privalome daryti labai skaidriai ir sąžiningai“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Laikas parodė, kad sprendimas buvo teisingas

„Atsimenu, kaip smarkiai buvome kritikuojami dėl tų dviejų kandidatų. Ir pasirodė, jog buvome teisūs. Iš tiesų jų reikėjo. Šiai dienai tam visai neprieštarauju, kad būtų du kandidatai. Tikrai, mano kaip mero ketverių metų darbo patirtis parodė, kad jie turi ką veikti. Darbo tikrai užteks“, – sakė tarybos narys S. Grinkevičius.

Baigdamas pasisakymą politikas priminė praeityje opozicijoje dirbusiems dabartiniams valdantiesiems apie elgesio principus.

„Kreipiuosi į tuos žmones, kurie prieš ketverius metus elgėsi kitaip, o dabar šiuos dalykus lyg ir užmiršo ir bando kitaip (apie – red.) šiuos dalykus kalbėti“, – į valdančiųjų sąžinę, garbingą bei principingą elgesį apeliavo S. Grinkevičius.

Prieš metus pritarė reformai, dabar – balsavo prieš ją

Tai toli gražu ne vienintelis atvejis, kai valdančiais tapę buvę opozicijos atstovai pamina savo principus, tarsi pamiršta, kaip buvo balsuota anksčiau.

Vienas tokių pavyzdžių, valdančiųjų balsais panaikinto praėjusių metų sprendimo, jog miesto daugiabučių aplinką prižiūrės ne seniūnija, bet patys gyventojai, panaikinimas.

Po balsavimo, kuriuo panaikinus reformas vėl sugrįžta prie senosios tvarkos, neištvėrė opozicijos atstovas V. Pikelis.

Jis priminė daugeliui valdančiųjų garbės nedarantį faktą, puikiai iliustruojantį, kaip greitai išsižadama savo nuomonės.

„Norėjau dar kartą (pakalbėti – red.) apie nuoseklumą ir nuomonės laikymąsi. Prieš save turiu 2018 metų balandžio 20 dienos balsavimo rezultatus, kai buvo įtvirtintas šis taisyklių punktas.

Tik vienas tarybos narys balsavo „prieš“, kuris šiai kadencijai net neišrinktas.

Mes turime 11 tarybos narių, kurie ir šiandien sėdi šioje salėje, kurie palaikė šį sprendimo punktą. Gerbiamieji, man tikrai nesuprantamas toks nuomonės pasikeitimas“, – savivaldybės tarybos posėdyje replikavo opozicijos atstovas V. Pikelis.

Panašios naujienos

One Response

  1. Joana

    Kaitalioti savo nuomonę pagal užimą padėti valdžioje paprasčiausiai negarbinga.Ir tikrai, nė vienas save gerbiantis žmogus taip nesielgia.

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.