Kėdainiečiai klausia: ar tinkamai valomos gatvės? Nuotraukose – užfiksuoti vaizdai iš Kauno gatvės. Pasak Kėdainių miesto gyventojo, gatvės valomos ne taip, o automobilis privalo būti su drėkintuvu. Tuo tarpu dabar nuo šalikelės dulkės ir žemės tiesiog nupučiamos ant šaligatvių. Be to, taip valant gatves dulkės nusėda į žmonių kiemus, ant langų.

Pasak Kėdainių miesto gyventojo, įmonė „Ecoservice projektai“, gaudama atlygį už gatvių valymą, taip greičiausiai nusprendė sutaupyti.

„Žemės turi būti ne nupučiamos nuo gatvių, bet surenkamos ir išvežamos į sąvartyną. Tai, ką daro ši įmonė, yra ne paslauga, o absurdas. O kaip jie dirba rytais, kai niekas nemato? Ir už ką šiai įmonei mokami pinigai?“ – kalbėjo kėdainietis.

Pasak Kėdainių miesto seniūno Algirdo Krivičiaus, darbai iš tiesų atlikti netinkamai. „Jie buvo nutraukti, įmonei skirtas įspėjimas, apie situaciją informuotas generalinis direktorius. Ankstesniais metais to nebuvo. Šį kartą su darbu nesusitvarkė vadybininkas“, – sakė seniūnas.

„Šiame ruože valyti kelią sudėtinga – jis jungiasi su keliais žvyrkeliais, todėl ant minimos gatvės susirenka ne tik per žiemą barstytas druskos ir smėlio mišinys, bet ir suneštas žvyras nuo automobilių ratų, dugno“, – teigė įmonės atstovė.

Kalbant apskirtai apie Kėdainių gatvių valymą, „Ecoservice projektams“ anksčiau yra skirta ir baudų.

UAB „Ecoservice projektai“ padalinio vadovė Viktorija Juodikienė sako, kad kiekvienais metais, prasidėjus pavasariškiems orams, prioritetu prižiūrint kelius ir šaligatvius tampa švarinimo darbai – nuo šaligatvių, gatvių ir ypač kelkraščių surinkti per žiemą susikaupusį smėlio ir druskos mišinį.

Dėl tokio gatvių valymo bendrovei skirtas įspėjimas.

„Švarinimo darbus siekiame atlikti per 15 dienų, tačiau tai priklauso ir nuo oro sąlygų – turi būti teigiama oro temperatūra, taip pat valymą apsunkina kylantis vėjas, kuris dar labiau pakelia dulkes į orą. Šiais metais pavasaris permainingas – tam tikrą laiką buvę itin šilti orai vėliau atvėso, pasitaikė ir itin vėjuotų dienų, buvo mažai kritulių.
Jūsų minimas atvejis Kauno gatvėje mums yra žinomas. Šiame ruože valyti kelią sudėtinga – jis jungiasi su keliais žvyrkeliais, todėl ant minimos gatvės susirenka ne tik per žiemą barstytas druskos ir smėlio mišinys, bet ir suneštas žvyras nuo automobilių ratų, dugno.

Dažniausiai gatves valome vakuuminiu automobiliu, kuris vienu metu drėkina ir susiurbia smėlį ir sąnašas į bunkerį tarsi siurblys. Tokiu būdu valant gatves išvengiama kylančio dulkių debesies. Kauno gatvėje po žiemos iškart naudoti vakuuminio automobilio nebuvo galima – smėlio ir sąnašų per žiemą buvo susikaupę per daug vakuuminiam automobiliui, todėl reikėjo jį sustumdyti į krūveles, o tuomet susemti rankiniu būdu ir išvežti.

Jūsų nuotraukose užfiksuoti darbai, kuriuos pradėjus teko nutraukti, nes diena buvo per daug vėjuota – smėlis kilo į orą, buvo pustomas į šalis. Apgailestaujame ir atsiprašome gyventojų už patirtus nepatogumus, tačiau juos įvertinę, darbus sustabdėme ir tęsėme, kai vėjas nurimo“, – teigė įmonės atstovė.

Panašios naujienos