Siekiant sudaryti galimybę būsimiems vairuotojams praktikos egzaminus laikyti greičiau, „Regitra“ vasarį didžiojoje dalyje padalinių juos organizuos 6 dienas per savaitę. Į egzaminus jau galima registruotis ir pirmadieniais – nedarbo dienomis.

Planuojama, kad per vasario mėnesį praktikos egzaminą papildomai galės laikyti tūkstantis būsimų vairuotojų. Tai trumpalaikė priemonė, padėsianti sumažinti laukimo į egzaminus laiką. Taip pat bus imamasi ir kitų žingsnių, pavyzdžiui, didinamas egzaminuotojų skaičius.

Su ilgesniu laukimu dėl pandemijos sukeltų iššūkių susiduria ne tik būsimi Lietuvos vairuotojai. Pavyzdžiui,  Vokietijoje vidutinis egzamino laukimo laikas yra  nuo mėnesio iki pusantro, Norvegijoje ir Olandijoje šis laikas išsitęsia nuo 6 savaičių iki dviejų mėnesių. O bene ilgiausiai egzamino gali tekti laukti Jungtinės Karalystės vairuotojams – net 24 savaites.  

Lietuvoje situacija geresnė. Pavyzdžiui, praėjusių metų piku, t. y. rugpjūčio mėnesį, egzamino tekdavo laukti vidutiniškai apie 35 dienas, o šių metų pradžioje apie 32 dienas.

„Didžiausią įtaką išilgėjusiam laukimo laikui turėjo pandemija ir jos sukelti padariniai. Karantino laikotarpiu praktikos egzaminai nebuvo organizuojami, o taip pat padidėjęs sergančiųjų klientų ir darbuotojų skaičius trikdė įprastą mūsų veiklą. Verta paminėti, kad kurį laiką negalėjo veikti ir vairavimo mokyklos, todėl ir susikaupė didesnis norinčiųjų įgyti teisę vairuoti skaičius. Dar viena priežastis – mažesnis išlaikymo iš pirmo karto procentas, kuris per praėjusius metus šiek tiek krito. Šį pokytį galėjo lemti tai, kad kurį laiką būsimi vairuotojai negalėjo tobulinti savo įgūdžių“, – teigia „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Artėja pavasario ir vasaros sezonai, kuomet egzaminus laiko ne tik automobilių, bet ir motociklų vairuotojai. Tad šiuo laikotarpiu užimtumas išaugs dar labiau ir jam ruošiamasi jau dabar.

„Praktikos egzaminai pirmadieniais – trumpalaikė priemonė, kuri, manoma, bus naudinga mūsų klientams. Tai patvirtina vieno pirmadienio rezultatai, kuomet 7 egzaminavimo centruose papildomai laikyta beveik 300 egzaminų. Tikimės, kad per vasario mėnesį šį skaičių pavyks padidinti iki tūkstančio ar daugiau. Vis dar gyvename pandemijos sąlygomis, tad klientų ar darbuotojų susirgimai gali kiek koreguoti šio sprendimo rezultatus. Svarbu paminėti, jog egzaminų metu yra laikomasi visų saugumo reikalavimų bei nuolat ieškome papildomų saugos sprendimų“, – sako V. Dominauskas.

Papildomi egzaminai bus organizuojami atsižvelgiant į konkretaus miesto užimtumą. Tvarkaraščiai bus pildomi kas savaitę, ketvirtadieniais, juos stebėti galima tiesiog internetu. Svarbu žinoti ir tai, kad grafikas nuolat kinta, nes yra asmenų, kurie negali atvykti egzaminą ir jį atšaukia, tad net ir artimiausiomis dienomis atsiranda laisvų vietų.

„Regitros“ inf. ir nuotrauka