Kėdainių senamiestyje, Didžiosios Rinkos aikštėje, praėjusį ketvirtadienį buvo girdėti nekasdienis šurmulys – vaikų klegesys, policijos, gaisrininkų ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų švyturėlių gausmas, tarnybinių šunų lojimas.


Čia vyko Kėdainių rajono policijos komisariato iniciatyva jau antrus metus iš eilės organizuojamas renginys „Pagalbos skambutis 112“, kuris skirtas krašto bendruomenei iš arčiau pažinti specialiųjų tarnybų naudojamą techniką, įrangą, darbo pobūdį, pabendrauti su šioje sistemoje dirbančiais pareigūnais. Renginyje prisistatė policijos pareigūnai, taip pat ir muitinės specialistai, karo policininkai, greitosios medicinos pagalbos medikai, ugniagesiai gelbėtojai.

Persikėlė į Didžiąją rinką

Prevencinis renginys, sutraukęs apie 600 mokinių bei darželinukų iš viso Kėdainių rajono, buvo skirtas Policijos arba angelų sargų dienai, švenčiamai spalio 2-ąją, paminėti.

Anksčiau prevenciniai renginiai vyko komisariato kieme, tačiau šiais metais nuspręsta persikelti į senamiestį, kad renginyje galėtų dalyvauti ne tik mokinukai bei darželinukai, bet ir visi miestiečiai.

Vaikai ir jaunuoliai galėjo iš arti susipažinti su specialiųjų tarnybų naudojama ginkluote, technika, paklausti dominančių klausimų apie pareigūnų darbo specifiką.

„Šiais metais nusprendėme persikelti į senamiestį, nes norėjome, kad ateitų kuo daugiau žmonių – ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų. Norėjome įjungti visą bendruomenę, kad ji iš arti pamatytų ir susipažintų, kokios tai tarnybos, ką jos veikia.

Džiugu, kad kiekvienais metais mūsų vaikai tampa vis sąmoningesni, vis labiau supranta, kokį darbą atlieka pareigūnai, todėl šiais metais norėjome, kad žinios pasiektų ir vyresnius, suaugusius žmones“, – kalbėjo Kėdainių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Aušra Mickevičienė. Policininkai demonstravo savo ginkluotę, automobilį, uždavinėjo klausimus vaikams, o už teisingus atsakymus jiems dovanojo prizus.


Ieško įdomių komunikavimo būdų

Tokių prevencinių renginių nauda neabejoja ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė Erika Dumčienė. Dažnai įvairius prevencinius renginius organizuojančios tarnybos atstovė teigė, kad kaskart stengiamasi ieškoti įvairių bendravimo formų.

„Tik skaityti paskaitą neįdomu, tad daug bendraujame, diskutuojame su vaikais. Manau, kad mokiniai saugaus elgesio žinių jau turi nemažai, jas įsidėmi. Nes kuo daugiau informacijos sužinoma, tuo mažiau skaudžių nelaimių įvyksta“, – kalbėjo E. Dumčienė.

Ugniagesiai vaikams bei bendruomenei buvo paruošę klausimyną, o už teisingus atsakymus aktyviausiems dovanojo autonominius dūmų signalizatorius, patiems mažiausiems dovanojo ir atšvaitus, kuriuos dėvėti tamsiuoju paros metu yra būtina tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.


Ateitį sies su policininko specialybe

Policininkams renginyje talkino gausus Policijos rėmėjų būrys. „Džiugu, kad mums talkina ir Jaunieji policijos rėmėjai, jų gretos vis auga. Jie kupini noro dirbti, padėti ir visa tai daryti savanoriškai. Ir taip kažką padaryti gero mūsų visuomenei. Galbūt kai kurių policijos rėmėjų pirmoji pažintis su policija ir įvyko būtent tokių prevencinių renginių metu“, – kalbėjo A. Mickevičienė.

Bene didžiausio mažųjų susidomėjimo sulaukė specialiai apmokyto pasieniečių šuns pasirodymas.

Vienas tokių – jaunasis policijos rėmėjas Karolis. „Mane policijos struktūros traukė jau nuo mažumės, – kalbėjo Kėdainių profesinio rengimo centro dešimtokas. – Kai tik sužinojau, kad galima tapti policijos rėmėju, prieš metus laiko pažįstamų dėka čia ir atsiradau“. Vaikinas pasakojo, kad jaunojo policijos rėmėjo veikla yra labai įdomi – jaunuoliai važinėja po mokyklas, bendrauja su mokiniais, veda renginius, paskaitas.

„Kai tik būdavo galimybė, būdamas jaunesnis stengdavausi dalyvauti tokiose Atvirų durų dienose policijos komisariate. Įspūdžiai visada būdavo tik patys geriausi. Todėl ne veltui mąstau ateityje tapti policijos pareigūnu – patinka, kad šios profesijos atstovai padeda žmonėms, sulaiko nusikaltėlius. Man ir pačiam teko kartą įsikišti į konfliktą: prie mokyklos buvo smurtas, tad teko įsiterpti“, – kalbėjo Karolis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.