Praėjusio penktadienio popietę Kėdainių šeimos centre įvyko ilgai lauktas ir šiltas susitikimas su nepaprastais žmonėmis – broliais, menininkais Algirdu ir Remigijumi Gataveckais. Nekantriai svečių laukę vaikai ir paaugliai turėjo apie ką pasikalbėti, taip pat turėjo ir ko pasimokyti – breiką šokę vyrai parodė begalę šokio triukų.

Pamažu keičiasi į gerąją pusę

Pasak Kėdainių pagalbos šeimai centro vadovės Sandros Sagatienės, šis susitikimas buvo paskutinė įstaigos sumanyto ir įgyvendinto visuomenės sveikatos rėmimo projekto „Atrask save kitaip“ veikla. „Jau seniai brandinau mintį, kad reikėtų pasikviesti į svečius šiuos du žmones, turinčius tokios pačios patirties, kaip ir mūsų centre globojami vaikai bei paaugliai. Brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų šiluma ir gebėjimas bendrauti, daryti teigiamą įtaką vaikams, jų pasiekimai žavi visus, kurie yra su jais bendravę“, – sakė Sandra Sagatienė.

Į Kėdainius atvykę svečiai nepaliovė šypsotis ir teigė, kad dažnos kelionės po Lietuvą, susitikimai su vaikais jų visiškai nenuvargina. „Bendraujame, stengiamės individualiai spręsti vaikų problemas, dalyvaujame savo ir kitų sumanytuose projektuose, kurie gali keisti vaikų ir visuomenės mąstymą, požiūrį į vaikų globos namus. To darbo vaisius jau matome, grįžtamojo ryšio sulaukiame įvairiu pavidalu – laiškais, pasisakymais. Malonu būna po kelių metų išgirsti, kad jaunuolis studijuoja universitete, nes tikėjo mumis ir įgijo pasitikėjimo savimi“, – pasakojo broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai. Vienintelė problema, kaip pridūrė šypsodamiesi – abu yra „neratuoti riteriai“, tai yra, neturi automobilio, tad nemažai laiko sugaišta keliaudami autobusais.

Įgijo drąsos ir pasitikėjimo

Pasak projekto „Atrask save kitaip“ vadovės, vyriausiosios socialinės darbuotojos Ligitos Ročkienės, projekto įgyvendinimas prasidėjo vasarą, kuomet vaikai stovyklavo asociacijos „Trinus“ specialistų organizuotoje 4 dienų stovykloje „Paauglys – ne AUGLYS“. Patirtinėje stovykloje dalyvavo 24 vaikai, kurie patyrė įvairiausių nuotykių, kartu mokėsi įveikti iššūkius, įgijo drąsos ir pasitikėjimo savo jėgomis.

O lapkričio 14–17 dienomis vyko viešosios įstaigos „Šeimos santykių institutas“ veiklos 12 – 16 metų amžiaus vaikams: savivertės stiprinimo, psichinės sveikatos stiprinimo, savęs pažinimo, pykčio valdymo užsiėmimai.

Šį projektą Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis finansavo Kėdainių rajono savivaldybė.

Keliaus į Laplandiją

Kėdainių pagalbos šeimai centre yra ir daugiau džiugių įvykių. Centre globojami vaikai dalyvavo Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“, portalo „Delfi“ ir įmonės „Norfa“ iniciatyvoje „Misija Laplandija“ – siuntė konkursui piešinius, iš viso – net trisdešimt. Kėdainiečiams šypsojosi sėkmė. Vienas iš piešinių pateko tarp laimėtojų, tad net 10 globotinių ir juos lydintys asmenys keliaus į Laplandiją susitikti su Kalėdų Seneliu!
Lėktuvas į Laplandiją kils gruodžio 4-ąją. Tą dieną šimtas globos namuose augančių vaikų, lydimų šalies vadovės, susitiks su Kalėdų Seneliu. Šalies vadovė drauge su globos namų auklėtiniais Kalėdų Seneliui perduos visos Lietuvos vaikų kurtus kalėdinius piešinius ir atvirukus.

Panašios naujienos