Sveikatinimo ir sporto idėjų skleidėja – Lietuvos sporto universiteto (LSU) Kėdainių „Aušros“ progimnazija – ketvirtadienį sukvietė viso rajono vaikus pasidalinti sveikatos ugdymo idėjomis. Progimnazijos organizuotame mokinių forume „Sveiki vaikai – sveika ateitis“ septynias rajono ugdymo įstaigas atstovaujantys pradinukai pristatė net 45 pranešimus.

Pranešimai – iš patirties

Pasak mokinių sveikatai skirto forumo organizatorių, vaikams reikia nuo mažens suteikti žinių apie sveiką mitybą, judėjimo ir sporto naudą.

Grupėse dirbę mokiniai dalinosi idėjomis apie sveiką mitybą, vitaminus, judėjimą, laisvalaikį, mėgstamiausias sporto šakas, net apie dienos režimą. Štai LSU „Aušros“ progimnazijos antrokas Titas, pristatęs pranešimą „Dienos tvarka – tai sveikata“, patikino, jog dienotvarkės laikytis jam visai nesunku, o paklausus, kelintą valandą patartų eiti miegoti bendraamžiams, nedvejodamas atsakė, jog 9 valandą vakaro.

Akademijos gimnazijos „Kaštono“ skyriaus pirmokės Evelina ir Akvilė pasakojo apie savo klasės tradicijas: vaikai kasdien geria vandenį, kad pasisemtų gyvybingumo ir sveikatos, taip pat stengiasi sveikai maitintis. Klasėje netgi vyko projektas „Košės diena“, kurio metu vaikai virė košę ir ja vaišinosi.

Sėmėsi žinių

Renginio organizatorius labai pradžiugino tai, kad į forumą susirinko ne tik vaikai iš minėtų mokyklų, bet ir Labūnavos pagrindinės mokyklos, mokyklos-darželio „Obelėlė“, net tolimojo Pajieslio daugiafunkcio centro, Miegėnų pagrindinės mokyklos mažieji sveikuoliai.

Vaikams žinių suteikė ir patys pedagogai. „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduoja ugdymui Aida Gaižauskienė išradingai įtraukė vaikus į bendrą mankštą, padedančią sukaupti dėmesį, taip pat dalinosi žiniomis apie valios, sveikos mitybos ir kitų dalykų svarbą. O savo sėkmės istorija su mokiniais pasidalino jaunasis plaukikas, Lietuvos plaukimo čempionas Darijus Astrauskas.

Svarbu idėjų sklaida

„Sveikatos ugdymo klausimai dabar aktualūs kaip niekad, – pastebėjo „Aušros“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Lukoševičienė. – Nes vaikai labiau nori sėdėti prie kompiuterio, mažiau nori sportuoti, judėti. Mūsų, pedagogų, pareiga – vaikus mokyti, kad jie sveikai maitintųsi, judėtų, mokėtų sudaryti savo dienotvarkę, taip pat mums labai svarbu, kad vaikai emociškai gerai jaustųsi.“

Pašnekovė priminė, kad toks rajoninis renginys vyksta jau trečią kartą, tik šiemet jis pavadintas „forumu“, nes norėta, kad diskutuotų ir vaikai. Perskaitę savo pranešimus, vaikai diskutavo ir visi drauge sprendė, kas yra svarbiausia siekiant sveikai gyventi. „O svarbiausia, ko siekiame – kad forumo dalyviai šias mintis perduotų savo bendruomenėms. Taip pat labai smagu, kad toks renginys skatina mokyklų bendradarbiavimą. Juk kiekviena mokykla daro labai daug, skleisdama sveikos gyvensenos idėjas, bet ne mažiau svarbu pasidalinti tomis gražiomis idėjomis ir darbais su kitais“, – pasidžiaugė R. Lukoševičienė.

Panašios naujienos