Šiais metais mieste pradės veikti bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose apsigyvens šeši be tėvų globos likę vaikai. Šiam tikslui skirtą būstą įrengti norima iki metų vidurio.

Bendruomeniniai vaikų globos namai taps atskiru Kėdainių pagalbos šeimai centro padaliniu. Pasak Pagalbos šeimai centro vadovės Sandros Sagatienės, šiam tikslui įstaigai Kėdainių rajono savivaldybė patikėjimo teise perdavė valdyti 80 kv. m butą. Butas labai patogioje vietoje, tačiau jam reikia kosmetinio remonto. „Norime šiuos bendruomeninius namus įrengti ir pritaikyti taip, kad vaikams juose gyventi būtų saugu ir gera. Reikia apgalvoti visus saugumo dalykus – gaisrinę saugą, langų ir balkono užraktus“, – sakė S. Sagatienė.

Buto remontui asignavimai skirti 2018 metų Centro biudžete. Būstas bus remontuojamas pasitelkiant profesionalų komandas. Taip pat bus pasitelkta ir Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivių pagalba. Kėdainių profesinio rengimo centras suteikia tokią pagalbą jau ne pirmą kartą. Profesinio rengimo centro mokiniai, kurie dirba prižiūrimi mokytojų, taip atlieka praktiką ir įgyja darbo įgūdžių.

Norint, kad bendruomeniniai globos namai tinkamai funkcionuotų, manoma, kad reikės įsteigti ne mažiau kaip 5 etatus. Juk su vaikais reikės būti nuolat, pirkti maisto produktus, gaminti maistą, drauge nakvoti ir t.t.

Personalas, kuris teiks socialinės globos paslaugas bendruomeniniuose globos namuose, šiais metais kels kvalifikaciją palydimosios globos aspektu. Šiai funkcijai asignavimai taip pat skirti 2018 m. Pagalbos šeimai centro biudžete.

Bendruomeniniai globos namai savo veiklą galės pradėti vykdyti gavę Socialinių paslaugų priežiūros departamento licenciją ir higienos pasą.

Panašios naujienos