Į Lietuvos mėsinių galvijų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) direktorės pareigas po kelerių metų pertraukos sugrįžo Kėdainių krašto ūkininkė ir gyvulininkystės specialistė Vilma Živatkauskienė.

„Smagu sugrįžti į brandžią asociaciją. Reikės tęsti ir anksčiau pradėtus darbus, ir imtis naujų, nes galvijų augintojų lūkesčiai ir poreikiai išaugę, jie turi daug tikslų“, – sakė V. Živatkauskienė, sugrįžusi į karštąją kėdę – asociacijos direktoriai pastaruoju metu dažnai keičiasi, o paskutinysis Tomas Vėbra vadovavo vos pusmetį.

V. Živatkauskienė mato dvi kryptis, kurias labiausiai reikės plėtoti. Viena jų – jautienos kokybės gerinimas, aukščiausios vertės produkcijos gamyba, kad „Lietuvos restoranuose valgytume lietuvišką steiką.“ Kita kryptis – ant žalienų auginami mėsiniai galvijai, žalienų kokybės gerinimas išsaugant natūralias pievas, gamtos vertybes ir atitinkant žaliojo kurso nuostatas. Todėl numatoma dar labiau populiarinti žole mintančių galvijų auginimą.

Daug darbo laukia ir gerinant mėsinių galvijų bandas. Pagaliau yra patvirtinta vertinimo metodika pagal individualias buliuko savybes, tai, pasak V. Živatkauskienės, leis atsirinkti kontroliniam auginimui pačius geriausius buliukus, kurie bus vertinami ir parduodami veislei aukcionuose. Tai padėtų gerinti Lietuvoje auginamų galvijų veislinę vertę, daugėtų geros genetikos gyvulių.

LMGAGA prezidentas Vytautas Barkauskas teigė, kad ne žemės ūkio specialistui asociacijoje dirbti sunku, todėl Taryba balsavo už patyrusią gyvulininkystės specialistę. „Ji puikiai išmano veislininkystę, geba organizuoti renginius, bendrauja su augintojais, tad gerai žino jų rūpesčius. Turi žinių ir patirties, o tai labai svarbu“, – kalbėjo V. Barkauskas.

Tarp svarbiausių artimiausių darbų jis vardijo būtinybę įsisavinti paramos lėšas fermų statyboms, paleisti kontrolinę buliukų vertinimo stotį Šilutėje, laukia sunkus ir be galo sunkus veislininkystės darbas, siekiant gerinti bandas, reikia pagaliau baigti kooperatyvo steigimo darbus. „Darbo daug, o direktorei teks groti pirmuoju smuiku“, – sakė LMGAGA prezidentas.

Šaltinis: manoūkis.lt

Titulinėje nuotraukoje – V. Živatkauskienė. (Kėdainių TViC nuotr.)

Panašios naujienos