Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariai išsirinko naują pirmininką. Juo atviru balsavimu išrinktas jaunasis ūkininkas iš Pelėdnagių seniūnijos Dainius Sabulis. 

V. Ivanauskas / KKŪS nuotr.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos visuotinis susirinkimas šiemet buvo rinkiminis. Nuo 2008 metų sąjungos veiklai vadovavęs ūkininkas Virmantas Ivanauskas penktai kadencijai savo kandidatūros į pirmininko pareigas nekėlė. Pradėjęs visuotinį susirinkimą V. Ivanauskas padėkojo visiems už suteiktą pasitikėjimą, ilgą kelią nueitą kartu, bendrą darbą ir, atkreipęs dėmesį į iškylančius iššūkius žemės ūkiui, akcentavo, kad atėjo laikas Sąjungos vairą perduoti jaunesniems.

D. Sabulis / KKŪS nuotr. 

Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos taryba susirinkimui pasiūlė 29 metų ūkininko Dainiaus Sabulio kandidatūrą. Daugiau kandidatų neatsirado. Vienam susilaikius ir visiems kitiems balsavus už, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininku išrinktas D. Sabulis.

Vienbalsiai pritarus balsuoti už tarybos sąrašą, o ne kiekvieną tarybos narį atskirai, buvo patvirtinta 10 narių Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos taryba. Į tarybą išrinkti penki nauji atstovai. Nuo šiandien seniūnijoms atstovaus šie tarybos nariai:

 1. Dainius Sabulis (Pelėdnagių seniūnija).
 2. Karolis Šmigelskis (Kėdainių miesto sen.).
 3. Rolandas Liutkevičius (Dotnuvos sen.).
 4. Vaidotas Žičius (Gudžiūnų sen.).
 5. Šarūnas Šiušė (Krakių sen.).
 6. Aurimas Snarskis (Surviliškio sen.).
 7. Rimantas Žebarauskas (Vilainių sen.).
 8. Remigijus Gružas (Šėtos sen.).
 9. Martynas Šukys (Josvainių sen.).
 10. Nijolė Pacaitienė (Pernaravos sen.).
 11. Virmantas Ivanauskas (Truskavos sen.).

Susirinkime buvo išrinkta ir patvirtinta naujos sudėties revizijos komisija, patvirtintas metinis nario mokestis, kuris išliko toks pats trečius metus: 1,20 Eur už deklaruotų pasėlių hektarą.

Veiklos strategiją ateinantiems trims metams patikėta parengti naujai išrinktam pirmininkui ir tarybai.

Šių metų pavasarį pasikeitė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas. Daugiau kaip dvidešimt metų (nuo 2008 m.) LŪS vadovavusį Kėdainių krašto ūkininką Joną Talmantą šiose pareigose pakeitė Šiaulių krašto ūkininkas Raimundas Juknevičius.

Šaltinis: LŪS

Panašios naujienos