Pirmadienį Vilniaus rotušėje, vertybių įrašymo į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą iškilmėse, sertifikatą su kitais tradicijų puoselėtojais atsiėmė ir Algirdas Berankis iš Kėdainių rajono Užupės kaimo.

Įteikti sertifikatą A. Berankiui šventės Vilniaus rotušėje organizatoriai pakvietė kraštietes, žinomą atlikėją, Giuliją su dukra operos soliste Monika.

Vilniaus rotušėje pirmadienį pristatytos praėjusiais metais patvirtintos ir Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo sąvadą papildžiusios šešios vertybės. Kėdainių krašto atstovai sąvade besipuikuojančių papročių ir apeigų sąrašą papildė Velykų antros dienos prausimu Užupės kaime.

Sakralinio prausimo ir laistymosi vandeniu paprotys, kuriuo linkima gero derliaus, laimės ir sveikatos, fiksuojamas nuo XIX a., tačiau ilgainiui daugelyje Lietuvos vietovių puoselėta šimtametė tradicija apnyko. Kėdainių rajone esantis Užupės kaimas – bene vienintelė žinoma vietovė Lietuvoje, kurioje velykinio laistymosi paprotys, vietos žmonių pastangomis išsaugotas, gyvuoja nepertraukiamai ir yra perduodamas iš kartos į kartą.

Šaltinis ir nuotr.: Kėdainių r. savivaldybė

Panašios naujienos