Pastaruoju metu padaugėjo atvejų, kai medicinos įstaigų darbuotojai ragina laikinąją apsaugą Lietuvoje turinčius ukrainiečius registruotis Užimtumo tarnyboje, kad šie įgytų privalomąjį sveikatos draudimą.

Užimtumo tarnyba patikslina: jei ukrainietis prieš tai Lietuvoje nedirbo, ši registracija nesuteikia jam privalomojo sveikatos draudimo. Jis užtikrinamas tik tiems ukrainiečiams, kurie mūsų šalyje dirbo ne mažiau nei 6 mėnesius, rašoma Užimtumo tarnybos pranešime žiniasklaidai.

„Daugelis įsitikinę, kad Užimtumo tarnyboje registruoti bedarbiai yra draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis. Ukrainos karo pabėgėliams medicinos įstaigos suteikia būtinąją pagalbą ir kai kurias kitas sveikatos priežiūros paslaugas, tačiau registracija Užimtumo tarnyboje papildomų paslaugų negali kompensuoti“, – pasakojo Priemonių įgyvendinimo organizavimo skyriaus vedėja Vaida Kamandulienė.

Net ir be registracijos Užimtumo tarnyboje nedraustiems, tačiau laikiną apsaugą gavusiems ukrainiečiams, valstybės biudžeto lėšomis apmokama būtinoji medicinos pagalba ir kitos būtinos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurių nesuteikus paciento sveikatos būklė galėtų pablogėti tiek, kad jam prireiktų skubiosios medicinos pagalbos paslaugų.

Valstybės biudžeto lėšomis apmokamos ir šios paslaugos: imunoprofilaktika nuo COVID-19 ligos, nėštumo priežiūra, tikrinimas dėl tuberkuliozės sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka, siuntimas į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, rašoma pranešime.

V. Kamandulienės teigimu, registruotiems ukrainiečiams Užimtumo tarnybos specialistai gali pasiūlyti konsultavimo, įdarbinimo tarpininkaujant ar kitas darbo rinkos paslaugas, taip pat galimybę dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse – paramos mokymuisi, jei reikia įgyti kvalifikaciją ar kompetencijų (įskaitant ir lietuvių kalbos mokymąsi) arba įdarbinimo subsidijuojant priemonėje, iš dalies darbdaviui kompensuojant įdarbinto ukrainiečio darbo užmokestį.

Šalyje šiuo metu dirba daugiau nei 24,2 tūkst. ukrainiečių, įdarbintų nuo karo Ukrainoje pradžios ir dirbančių pagal darbo sutartis. Tai – pusė visų į mūsų šalį atvykusių darbingo amžiaus ukrainiečių.

Iš viso nuo karo pradžios apie 12,9 tūkst. ukrainiečių įsidarbinti padėjo Užimtumo tarnyba, o dar 2,2 tūkst. darbo vietų ukrainiečiams šiuo metu siūloma, pažymima pranešime. Mažėja ir darbo ieškančių ukrainiečių – šiuo metu yra 3,5 tūkst. asmenų, registruotų Užimtumo tarnyboje, vasario mėnesio pabaigoje jų buvo 3,7 tūkst.

ELTA

Panašios naujienos