Josvainiuose gyvenantis Valerijus Jerošenko net neįsivaizdavo, kad gegužės mėnesį pasodintas arbūzų daigelis rudenį sunokins įspūdingo dydžio, daugiau nei 15 kilogramų sveriantį arbūzą.

Agentūros „Factum“, fiksuojančios Lietuvos rekordus, duomenis, iki šiol niekam nėra pavykę užauginti tokio milžiniško arbūzo, tad josvainiškio galiūnas pretenduoja tapti didžiausiu iki šiol užaugintu arbūzu Lietuvoje.

Kiti užaugo žymiai mažesni

Didžiulis vaisius dar nėra prapjautas, tad ir skonio savybes sunku įvertinti. „Arbūzo dar nepjauname, laukiame, kada atvažiuos vaikai, anūkai. Visi kartu paragausime“, – šypsojosi vyras.
Jis pasakojo, kad arbūzus augina jau ne pirmus metus, ir kiekvienais metais sulaukdavęs gero derliaus. Tačiau šie metai buvo ypatingi.

Didysis arbūzas dėka visą vasarą vyravusių karštų ir saulėtų dienų, pūtėsi kone kasdien. Augintojas teigė netgi nerimavęs, kad arbūzas nesprogtų dėl savo dydžio.

„Šiais metais lauke sodinome kelių rūšių arbūzus – žalios spalvos ir geltonos. Tiesa, sėklos sunkiai dygsta, tad prieš sodinant į žemę jas kiek padaiginau. Geltoni arbūzai išaugo įprasto dydžio. Žalios spalvos išaugo ir dar keli, tačiau, kas keisčiausia, žymiai mažesni, tik telpantys į delną. Tačiau ir didysis arbūzas, ir mažesnieji turėjo laiko augti visą vasarą“, – stebėjosi V. Jerošenko ir pridūrė, kad arbūzo sėklas pirko parduotuvėje. O ir jokios specialios priežiūros augalams nebuvo.

„Juos tręšėme tomis pačiomis trąšomis kaip ir kitas daržoves – tiesiog laistėme vandenį su įvairiais mikroelementais“, – sakė vyras.

Valerijus Jerošenko rankose laiko arbūzą rekordininką, sveriantį daugiau nei 15 kilogramų.

Pasvėrė iš antro karto

Didysis arbūzas dėka visą vasarą vyravusių karštų ir saulėtų dienų, pūtėsi kone kasdien. Augintojas teigė netgi nerimavęs, kad arbūzas nesprogtų dėl savo dydžio. Ir tik prieš pusantros savaitės V. Jerošenko nusprendė arbūzą pagaliau nupjauti nuo virkščių. Tiesa, kirpo su dalimi stiebo, kad būtų akivaizdu, jog arbūzas yra išaugintas jo paties, o ne atvežtas iš užsienio.

Vyras pasidalino istorija, kad tik iš antro karto pavykę tiksliai nustatyti, koks yra tikrasis arbūzo svoris.

„Nuvykau į parduotuvę ir klausiu, iki kiek kilogramų pasveria svarstyklės. Sako – iki penkiolikos. Aš taip drąsiai arbūzą ir nuvežiau svėrimui, tačiau pasirodo, kad šis buvo sunkesnis, tad svarstyklės neparodė tikslaus svorio. Vėliau radau pardavėją, turintį svarstykles, sveriančias iki 30 kilogramų. Uždėjus arbūzą, svarstyklės parodė 15 kilogramų ir 235 gramų svorį“, – pasakojo V. Jerošenko.

Josvainiškis sakė, kad kelis arbūzų daigus pasodinęs ir šiltnamyje, tačiau augę šiltnamio sąlygomis vaisiai užaugo ne įspūdingo dydžio. Juos V. Jerošenko šeima jau spėjo suskanauti. Vyras džiaugėsi, kad arbūzai buvo saldūs, o skonis buvo ypatingai geras, žymiai geresnis nei pirktų parduotuvėje. Be to, juk pačių išaugintas vaisius yra žymiai gardesnis!

„Reiktų pasilikti šio didžiojo arbūzo sėklų ir jas pasodinti kitais metais – gal ir vėl išaugs įspūdingo dydžio galiūnas“, – šypsojosi arbūzą rekordininką užauginęs V. Jerošenko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.