Kėdainių rajono savivaldybei pranešta, kad šalia J. Basanavičiaus gatvės 144 namo esančių atliekų konteinerių atnešta ir palikta statybinių atliekų. Netrukus nustatyta, kad jas paliko 31 metų kėdainietis po buto remonto. Kaip rašoma savivaldybės pranešime, turimi duomenys neginčijamai patvirtino pažeidėjo kaltę, jam buvo surašytas administracinių nusižengimų protokolas ir paskirta administracinė nuobauda.

Pernai per metus savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos specialistai iš  viso nustatė 124 atliekų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimus (2020 metais –108 ) ir šiuos pažeidimus įvykdžiusiems asmenims buvo paskirtos administracinės nuobaudos.

Nuo pernai metų rudens įsigaliojo ir Administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio pakeitimai – už atliekų tvarkymo pažeidimus  jau nėra galimybės nusižengusiam asmeniui skirti įspėjimo, visais atvejais skiriama piniginė bauda nuo 30 iki 140 eurų, o pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

Kaip rašoma Kėdainių savivaldybės pranešime, prie kai kurių atliekų tvarkymo aikštelių yra mobilios vaizdo stebėjimo kameras, kurių vietos keičiamos. Nors situacija kai kuriose vietose gerėja, tačiau vis dar  nemažai fiksuojama atvejų, kuomet prie komunalinių atliekų konteinerių gyventojai nevengia palikti statybines ar kitas didelių gabaritų atliekas.

Apie netinkamą atliekų rūšiavimą specialistams praneša ir aplinkai neabejingi kėdainiečiai. Primenama, kad Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai išrūšiuotas specifines atliekas gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę arba išnešti prie individualių/bendro naudojimo atliekų surinkimo aikštelių pagal patvirtintus specifinių atliekų surinkimo grafikus, kurie skelbiami savivaldybės tinklapyje.