Vakar medicinos darbuotojų dieną minėję medikai šventę tęsė Kėdainių kultūros centre, kur vyko šventinis minėjimas, padėkų ir garbingų apdovanojimų įteikimas bei savivaldybės dovanotas koncertas.

Metų medicinos darbuotojams įteikti Kėdainių rajono savivaldybės ženklai už nuopelnus.

Šiemet ir ankstesniais metais Metų medicinos darbuotojo titulą pelnę medikai buvo apdovanoti Kėdainių rajono savivaldybės ženklu už nuopelnus. Šiuo nauju garbingu apdovanojimu nuo šiol bus pagerbiami Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiai, sveikinant už nuopelnus Kėdainių kraštui.

Už pirmąjį 2012 m. laureatą, Anapilin iškeliavusį vaikų ir paauglių psichiatrą, vaikų neurologą Vytautą Roką garbingą apdovanojimą atsiėmė jo dukra, šeimos gydytoja Monika Ramanauskienė. Savivaldybės ženklai už nuopelnus taip pat įteikti Liudai Spurgienei, Audronei Pacevičienei, Valdai Gražienei, Gražinai Bičkienei, Ritai Lauciuvienei ir šių metų rinkimų nugalėtojai – Danutei Spingienei.

Būrys profesionalių ir darbščių, pacientų ir kolegų vertinamų medikų buvo pagerbti Kėdainių rajono savivaldybės mero padėkomis. Jos įteiktos gydytojai Jolantai Liutinskaitei, bendrosios praktikos slaugytojai Reginai Kielienei, šeimos gydytojoms Gintarei Paškevičienei, Kristinai Dūdienei, visuomenės sveikatos stebėsenos specialistei Daivai Mickevičienei, visuomenės sveikatos centro vyriausiajai specialistei Sandrai Buinovskienei, savivaldybės gydytojai Ramunei Kabošienei.

Dėmesio niekada nebus per daug

Šiemet Medicinos darbuotojo diena buvo ypatinga – dviguba šventė. Balandžio 27-ąją ji minima neatsitiktinai – mat lygiai prieš šimtą metų, 1918 metų balandžio 27 dieną Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis.

Šių laikų valdžios vyrų dėmesio sveikatos apsaugai linkėjo daugelis Kėdainių krašto medikų bendruomenę sveikinusių svečių ir patys šios profesijos atstovai. „Noriu palinkėti, kad Vyriausybė, Seimas skirtų medikams daugiau dėmesio, kad ateityje netektų prieš profesinę šventę rinktis į mitingus ir išsakyti savo nuogąstavimus, skaudulius. Džiaugiuosi mūsų rajono savivaldybės tarybos nariais, kurie pritaria tam, kad gerėtų medikų darbo kokybė ir gydymo įstaigų aplinka mūsų krašte. Per pastaruosius trejus metus savivaldybė iš savo biudžeto skyrė beveik milijoną eurų įvairioms programoms mūsų rajono sveikatos priežiūros įstaigose“, – sakė rajono meras S. Grinkevičius.

Kėdainių ligoninė džiaugiasi nauja įranga: įsigytas naujas echoskopas, kainavęs apie 60 tūkst. eurų, aukščiausios kokybės 300 tūkst. eurų vertės rentgeno aparatas, visiškai sutvarkytas rentgeno kabinetas. Visos šios lėšos skirtos iš rajono savivaldybės biudžeto. Taip pat ligoninėje atnaujintas kompiuterinis tomografas, įsigytas Holterio monitorius bei kita darbo kokybę gerinanti įranga.

Daug dėmesio skirta aplinkai – įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, pakeisti administracinio – laboratorinio korpuso langai (šiame korpuse dirba ir Kėdainių PCPC dantų gydytojau), pabaigta išorinė chirurgijos korpuso renovacija.

Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino teigimu, jis su kolektyvu džiaugiasi kiekvienu nauju projektu, kiekvienu įsigytu pirkiniu. „Mediko profesija sunki, reikalaujanti daug moralinių ir fizinių jėgų. Kartu tai – viena garbingiausių profesijų. Kėdainių ligoninėje dirba daug puikių darbuotojų. Visiems jums linkiu tvirtybės, sveikatos, laimės jums ir jūsų šeimoms“, – savo kolektyvui linkėjo vadovas, įteikęs pluoštą padėkų darbščiausiems ir profesionaliausiems darbuotojams.

Medikams – pacientų padėkos žodžiai

Kėdainių PSPC bendruomenė taip pat turi kuo pasidžiaugti: Sveikatos apsaugos ministerijai skyrus lėšų, įstaigą pasiekė naujas greitosios pagalbos automobilis. Pirmajame aukšte, prie registratūros, įrengtas modernus keltuvas-liftas. Praėjusiais metais Kėdainių PSPC atšventė 20 metų veiklos jubiliejų, o vos prieš  porą mėnesių Metų moters rinkimuose Metų specialistės titulas atiteko šios įstaigos šeimos gydytojai Joanai Kleivienei.

„Kėdainių PSPC – tai profesionalių, savo darbą mylinčių žmonių komanda“, – sveikindama savo kolektyvą ir įteikdama padėkas, sakė įstaigos direktorė Audronė Rimkevičienė. Vadovė prisipažino ilgai galvojusi, ką gražaus ir gero palinkėti medikams profesinės šventės proga. „Mane išgelbėjo prieš kelias dienas atkeliavęs laiškas, parašytas ranka ir adresuotas gydytojai A. Rimkevičienei – žodis „gydytoja“ man labai paglosto širdį“, – šypsodamasi prisipažino Kėdainių PSPC vadovė ir čia pat pacitavo nuoširdų vienos pacientės laišką.

„Gerbiama gydytoja, sveikinu Jus ir visą kolektyvą su Medicinos darbuotojo diena. Linkiu visiems medikams tvirtos sveikatos, laimės. Tegul visos jūsų dienos būna palankios gerumo vėjams ir užpildo širdį tuo, kas džiugina, teikia jėgų ir vilties. Gydytojo bendravimas su ligoniu – didžiulis menas. Nuoširdžiausių gydytojų vardu galima vadinti odontologę Rūtą Lavrukėnienę, šeimos gydytoją Liudą Spurgienę, neurologę Mildą Nadušauskienę, vaikų ligų gydytoją Liną Kilienę, masažuotoją Aldoną Mažuknienę, traumatologus Alfredą Hofmaną, Alvydą Jonavičių, chirurgą Artūrą Indriušką ir daugelį kitų, kurie sąžiningai atlieka savo pareigas ir yra geri žmonės. Ačiū iš visos širdies jums visiems, davusiems Hipokrato priesaiką ir jaučiantiems atsakomybę už gydomus ligonius“, – šie nuoširdūs pacientės žodžiai, išsakyti taip retai šiais laikais matomame ranka rašytame laiške, sujaudino visą salę ir sulaukė gausių plojimų.

Dėmesys – ir ligų prevencijai

Kokia svarbi sveikata, suprantame tik jos netekę – šią tiesą priminė sveikinimai, skrieję Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui, kuris veikia jau dešimt metų. „Mes primename, kad sveikata reikia rūpintis tada, kai esi sveikas“, – sveikindama visą medikų bendruomenę ir aktyvius bei kūrybingus Visuomenės sveikatos biure ir mokyklose dirbančius specialistus, kalbėjo įstaigos vadovė Danguolė Avižiuvienė.

Kėdainių krašto medikus taip pat sveikino vicemerė Olga Urbonienė, Seimo narys Vytautas Juozapaitis ir kiti svečiai. Medikų bendruomenei jausmingą koncertą dovanojo Eglės Juozapaitienės ir Ievos Barboros Juozapaitytės duetas, šokių studijos „Izzadora“ šokėjai (vadovė Jurgita Liebienė).

 

[tribulant_slideshow gallery_id="362"]

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.