Suversta krūva senų lengvųjų automobilių padangų – apie tokį radinį prie Šilainių kaimo kapinių pranešta Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Edvinui Pagirskui. Jis apie tai informavo aplinkos apsaugos ir policijos pareigūnus.


Nors padangos paliktos privačioje žemėje, tačiau prie jų išvežimo greičiausiai teks prisidėti ir seniūnijai, o už padangų sutvarkymą bus sumokėta visų mokesčių mokėtojų pinigais.

Padaugėja kasmet

Kasmet, masinio padangų keitimo laikotarpiu – rudenį ir pavasarį, gerokai padaugėja išmestų ar netinkamai sutvarkytų padangų. Itin dažnai gyventojai nežino, kaip deramu būdu atsikratyti senomis padangomis ar paprasčiausiai nenori to daryti, todėl jomis atsikrato nuošaliose, mažai matomose vietose.

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymas numato, kad padangų gamintojai ir (ar) importuotojai privalo organizuoti padangų atliekų surinkimą iš padangų platinimo vietų, transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančių įmonių ir šių atliekų perdavimą tokias atliekas turinčiam teisę tvarkyti atliekų tvarkytojui.


Reikės atlyginti

Už netinkamą atsikratymą padangomis, jų išmetimą ar deginimą gresia administracinė atsakomybė ir baudos, taip pat gyventojai gali būti įpareigoti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus žalai atlyginti ir nuo 30 iki 60 eurų baudą.

Kur atsikratyti

Primename, kad Kėdainiuose veikia didelių gabaritų atliekų priėmimo aikštelė, kuri yra J. Basanavičiaus g. 97A, Kėdainiai (Kauno RATC).

Gyventojas privalo iš anksto įspėti aikštelės operatorių apie atvežtas pavojingas atliekas.

Aikštelės operatorius atliekas atvežusius asmenis užregistruoja, nurodydamas vardą, pavardę, atvežtų atliekų rūšį, kiekį. Atvežus pavojingas atliekas gyventojas turi pateikti asmens dokumentą, pagrįsti atliekų kilmę.

Į aikštelę gyventojai atliekas gali atvežti nustatytu darbo laiku.

Iškilus klausimams dėl atliekų išrūšiavimo, nemesti atliekų į bet kurį konteinerį, o pasikonsultuoti su aikštelės operatoriumi. Tel.: 8 682 55784, 8 682 55780;

Aikštelės darbo laikas: II–V 9:00–18:00; VI 9:00-16:00, VII–I – nedarbo dienos. Pietų pertrauka 13:00–14:00.

Nuo kovo 1 d. II–V 10:00–19:00; VI 9:00-16:00, VII–I – nedarbo dienos. Pietų pertrauka 13:00–14:00

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.