Šeštadienio vakarą gausios policijos ir ugniagesių pajėgos ne vieną valandą tamsoje laukuose ieškojo neva į šulinį įkritusio vyro, kai šis tuo metu buvo namuose. Už specialiųjų tarnybų šokdinimą, žinant, kad pagalbos nereikia, vyrui gresia bauda iki 2 000 eurų.

Ši istorija prasidėjo sausio 14-ąją, kai jau buvo sutemę. 17.19 val. Bendruoju pagalbos telefonu asmuo pranešė, kad eidamas iš Kėdainių miesto link Šventoniškio kaimo Kėdainių valymo įrenginių teritorijoje įkrito į 15 m šulinį, skęsta, todėl paprašė pagalbos. Į nurodytą vietą išsiųsti Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai bei ugniagesiai aukštalipiai iš Kauno.

„Skambinęs asmuo buvo sakęs, kad jam baigia išsikrauti telefonas, susisiekti su juo nebepavyko. Tai pasėjo nerimo, nes buvo neaišku, ar telefonas išsikrovė, ar žmogus jau nuskendo.

Su valymo įrenginių darbuotoju buvo išžvalgyta visa teritorija, vaikščiota net ir po aplink esančias pievas. Apžiūrėtas didžiulis plotas, bet nieko nerasta.

Tuomet policija nusprendė patikrinti, gal asmuo yra namuose ir tik klaidina tarnybas. Taip ir buvo. Vyras rastas namuose gyvas ir sveikas, tačiau neblaivus. Jis tada ėmė pasakoti, kad pagalbos reikia ne jam, esą į šulinį įkrito draugas. Policija asmenį atsivežė į paieškų vietą, kad šis parodytų, kur nutiko nelaimė, tačiau asmuo vietos nenurodė.

19.08 val. policijos pareigūnai pilietį išsivežė, paieška nutraukta“, – apie ne vieną valandą vykusią paieškų dramą pasakojo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė.

Pranešimas melagingas

Policijos pareigūnai išsiaiškino, kad specialiąsias tarnybas „šokdino“  35-erių metų vyras. Jis buvo neblaivus (1,49 prom.).

„Asmuo buvo pristatytas į Kėdainių rajono policijos komisariatą, kur buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal 493 str. 2 d., už tai jam gresia bauda nuo dviejų šimtų iki dviejų tūkstančių eurų“, – pranešė Kauno apskr. VPK Komunikacijos poskyrio specialistė Reda Zarauskienė.

Titulinė nuotrauka – Kėdainių valymo įrenginių (iš „Kėdainių mugės” archyvo).