Kauno apylinkės teismo Kėdainiuose rūmuose baudžiamojoje byloje antradienį paskelbtas nuosprendis devyniolikmečiui O. B. dėl automobilio pagrobimo.


O. B.  nuteistas už tai,  kad 2019 m. liepos 15 d. apie 22.00 val., Kėdainių mieste,  pagrobė kitam asmeniui priklausantį automobilį „Peugeot“, su automobilio užvedimo rakteliu. Be to jis, tęsdamas nusikalstamą veiką, 2019 m. liepos 19 d. apie 23.00 val., Kėdainių mieste,  pagrobė tam pačiam asmeniui priklausantį automobilį „Peugeot“,  t. y. padarė tęstinę nusikalstamą veiką.

O. B. kaltu prisipažino visiškai. Nurodė, kad eidamas gatve ir pamatęs automobilį su užvedimo rakteliais, nusprendė juo pasivažinėti, o dvi valandas pasivažinėjęs, pastatė toje vietoje, kur rado. Išlipdamas iš automobilio, pasiėmė jo užvedimo raktelius, nes turėjo tikslą minėtu automobiliu vėl pasivažinėti po dienos, ar kelių dienų.

Po kelių dienų, tą patį automobilį radęs toje pačioje gatvėje kaip ir pirmą kartą, į jį vėl įsėdo, užsivedė turėtu rakteliu ir išvažiavo. Nurodė, kad automobiliu norėjo tik pasivažinėti, gailisi.

Teismas, priimdamas nuosprendį, atsižvelgė į tai, kad O. B. padarė apysunkį nusikaltimą, kuris sunkių pasekmių nesukėlė. Asmuo neteistas, yra baustas administracine tvarka.

Teismas padarė išvadą, kad atleisti O. B. nuo baudžiamosios atsakomybės nėra įstatyme numatytų sąlygų visumos bei pažymėjo, kad net ir esant visoms numatytoms sąlygoms, yra teismo teisė, o ne pareiga atleisti asmenį nuo baudžiamosios atsakomybės kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius.

„Nepateikė susitaikymo protokolo, nukentėjęs asmuo teisiamojo posėdžio metu neišreiškė noro taikytis su kaltinamuoju, nurodęs, kad netinkamas kaltinamojo požiūris į padarytą nusikalstamą veiką“ – rašoma teismo nuosprendyje.

Pripažinęs O. B. kaltu, teismas jam skyrė galutinę bausmę – 6 mėnesių laisvės apribojimą, įpareigojant O. B. visą bausmės atlikimo laiką  nuo 23.00 val. iki 06.00 val. būti namuose, jei tai nesusiję su darbu, mokytis, dirbti arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje.

Teismas, atsižvelgęs į byloje esančius įrodymus,  tenkino nukentėjusiojo civilinį ieškinį ir priteisė iš O. B. turtinę žalą – 1020 Eur.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti apskųstas Kauno apygardos teismui skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmus.

Vaiva Milkeraitienė
Teisėjo padėjėja, atliekanti teismo pirmininko padėjėjos (ryšiams su žiniasklaida ir visuomene) funkcijas Kėdainių, Jonavos ir Kaišiadorių rūmuose

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.