Iš apgyvendinusiųjų Ukrainos karo pabėgėlius per birželio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1500 prašymų skirti kompensacijas. Liepos mėnesį bus išmokėta apie 1,5 mln. eurų kompensacijų už birželį. Kėdainių rajono gyventojams – kiek daugiau nei 22 tūkst. eurų.

Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Iš viso apgyvendinusiems ukrainiečius jau bus sumokėta beveik 3 mln. eurų kompensacijų.

Remiantis savivaldybių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pateiktais duomenimis, per birželio mėnesį sulaukta daugiau kaip 1500 prašymų skirti kompensaciją už būsto suteikimą ukrainiečiams. Daugiausia kompensacijų gavėjų yra Vilniaus miesto savivaldybėje – 1236, Klaipėdos miesto – 706, Kauno miesto – 689, Šiaulių miesto – 203, Kauno rajono – 200 ir Vilniaus rajono – 199 savivaldybėse.

Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek patalpose apsigyveno asmenų

Mažiausiai kompensacijų mokama Birštono ir Neringos (8 gavėjai), Skuodo rajono (7 gavėjai), Pagėgių (6 gavėjai) ir Rietavo (2 gavėjai) savivaldybėse. Per minėtą laikotarpį nė vienas gyventojas nesikreipė dėl kompensacijos skyrimo į Kazlų Rūdos savivaldybę.

Pagal savivaldybių pateiktus duomenis apie faktinį lėšų poreikį pagal iki birželio 30 d. priimtus sprendimus dėl kompensacijos skyrimo, kompensacijai išmokėti liepos mėnesį reikės apie  1,5 mln. eurų. Nuo gegužės iki liepos mėnesio iš viso bus išmokėta apie 3 mln. eurų.

Kompensacijos dydis už būsto suteikimą panaudos pagrindais ukrainiečiams priklauso nuo to, kiek patalpose apsigyveno asmenų. Už vieną apgyvendintą asmenį iš Ukrainos mokama 150 eurų, už kiekvieną paskesnį, apgyvendintą tame pačiame būste – po 50 eurų per mėnesį. Išmokos dydis nepriklauso nuo to, kurioje Lietuvos vietoje yra būstas, kuriame apgyvendinti ukrainiečiai.

Pirmą mėnesį nuo karo pabėgusius ukrainiečius gyventojai ir verslas turėtų priimti neatlygintinai, o kompensacija būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkams mokama nuo antro mėnesio, bet ne daugiau kaip už 6 mėnesius ir neviršijant būsto panaudos sutarties galiojimo laikotarpio.