Šventojo Florijono – ugniagesių globėjo dieną šalies ugniagesiai vakar minėjo Kaune, o šiandien Kėdainių rajono ugniagesiai ta proga rinkosi į Šv. Juozapo bažnyčią, kurioje buvo aukojamos mišios už šios profesijos darbuotojus, jų šeimas, Amžinybėn jau iškeliavusius kolegas. Po mišių apdovanoti labiausiai pasižymėję ilgamečiai ugniagesiai gelbėtojai, prisiekė 4 nauji statutiniai darbuotojai.

Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė – A. Šidlauskui

Kaune vykusioje ugniagesių gelbėtojų šventėje iškilmingai buvo pagerbti geriausi šalies ugniagesiai, tarp jų ir Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Andrius Šidlauskas. Už pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą vidaus tarnybos vyresnysis puskarininkis apdovanotas pasižymėjimo ženklu „Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė“.

A. Šidlauskas. (L. Pranckevičiūtės nuotr.)

„Šioje tarnyboje dirbu jau 22-us metus. Tikrai nenusivyliau savo pasirinkimu, nes žinojau, kur einu. Mano diedukas ir tėtis irgi buvo gaisrininkai, brolis kurį laiką tą patį dirbo, tai galima sakyt, nuo mažens susipažinau su ugniagesio darbu. Po kariuomenės, kai dar nedirbau gaisrinėje, padėdavau tėvukui gesinti gaisrus, kai po vieną dirbdavo. Jau tada suvokiau, koks tai darbas.

Iš tiesų, tai nėra lengva profesija, reikia turėti visokių žinių ir įgūdžių, nes gelbėjimo darbai būna įvairūs, todėl turime būti viskam pasiruošę. Kai nereikia važiuoti į iškvietimus, mes mokomės tarnyboje, treniruojamės, vyksta mokymai, aptarimai. Taip pat vykdome akciją „Gyvenkime saugiai“, važiuojame pas gyventojus, aiškiname, kaip apsisaugoti. Galiu pasakyti, kad vieni žmonės saugo savo gyvybes ir turtą, turi įsirengę detektorius, laikosi taisyklių, o kiti net į namus neįsileidžia, negražiais žodžiais išvadina, kartais, atrodo, rankos svyra, bet aš lengvai nepasiduodu. Jei reikėtų iš naujo rinktis profesiją, vėl rinkčiausi tą pačią.

Ugniagesio gelbėtojo žvaigždė man yra svarbus įvertinimas. Toks jis – pirmasis. Geru žodžiu paskatina ir žmonės, kuriems esame padėję. Vieni parašo padėką laikraštyje, kiti sutikę gatvėje dėkoja, treti atvyksta į mūsų tarnybą pasakyti ačiū. Gera, kai galime padėti, ir sunku, kai matai skaudžius įvykius, kuriuose žūsta ar būna sužaloti žmonės, ypač vaikai. Kai dirbi, negalvoji apie emocijas, jos užplūsta po darbo.

Be ugniagesio darbo, dar ūkininkauju. Šėtos seniūnijoje turiu apie 50 hektarų ūkį, užsiimu augalininkyste. Kažkada buvau įgijęs stalio specialybę, bet pagal ją nedirbau“, – savo gyvenimo niuansus atskleidžia Andrius Šidlauskas.

Viena reikalingiausių profesijų

Ugniagesiai yra viena labiausiai žmonėms reikalingų ir aukštą visuomenės pasitikėjimą turinti institucija. Jų misija – padėti į įvairias nelaimes patekusiems gyventojams, gelbstint jų gyvybes bei turtą. Veiklos spektras labai platus – tenka ne vien gaisrus gesinti, bet ir traukti skenduolius, vaduoti po autoįvykių automobiliuose prispaustus žmones, padėti medikams ar policijai patekti į gyventojų būstą ir suteikti reikiamą pagalbą.

(L. Pranckevičiūtės nuotr.)

Ugniagesiai taip pat skuba į pagalbą, jei koks vaikas užsitrenkia automobilyje arba sugalvoja įkišti pirštą į kokią veržlę ir po to nebegali ištraukti. Pasitaiko ir nekasdienių užduočių, pavyzdžiui, išlaisvinti antrankiais susirakinusius ar už unitazo įstrigusius žmones. Ugniagesių dėka turime mieste čiuožyklą, mat jie išlieja ledą, jie gelbsti ir į keblias situacijas patekusius gyvūnus.

Nelaimės įvyksta bet kuriuo metu, tad ugniagesiai turi būti pasirengę galimiems iššūkiams ištisą parą apskritus metus. Tad ir į profesinės šventės proga aukotas mišias galėjo atvykti tik dalis rajono ugniagesių, kiti liko tarnyboje.

Ugniagesių gretos vis pasipildo

„Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje yra 36 ugniagesiai gelbėtojai, o iš viso kolektyve dirba per 40 darbuotojų. Vieni atlieka valstybinę priešgaisrinę priežiūrą, vykdo švietėjišką prevencinę veiklą, moko, kaip elgtis, kad nekiltų nelaimės, o kiti – užsiima padarinių likvidavimu.

Moterų kolektyve turime nedaug – keturias, kurios apima, kaip aš sakau, nuo keturių kampų laikymo – administravimo iki priežiūros funkcijų.

Per metus nuo praėjusios Šv. Florijono dienos mūsų kolektyvą papildė 4 nauji darbuotojai: ugniagesiai gelbėtojai Tadas Pavolis, Edgaras Visockis, Arūnas Venclovas ir vyresnioji specialistė Raminta Bartkevičienė, kurie šiandien kolegų akivaizdoje duos priesaiką.

Profesinės šventės proga pagerbsime nepriekaištingai savo pareigas atliekančius, ilgamečius darbuotojus.

Noriu nuoširdžiai padėkoti ir mūsų kolegoms iš savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, nes jie mus yra didelė atrama, dirbant tiek visame rajone, tiek ir mieste. Sveikinu visus ir linkiu, kad būtume susitelkę ir drauge įveiktume visus iššūkius, kad nepristigtų drąsos ir ryžto padėti žmonėms saugant ir save, kad Šv. Florijonas globotų mus visus ateinančius metus“, – sveikindamas rajono ugniagesių bendruomenę teigė Kėdainių PGT viršininkas Andrius Eidimtas.

Pamažu atnaujina technikos parką

Kėdainių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas Andrius Miliauskas teigė, kad rajone dirba 9 ugniagesių komandos, kolektyvą sudaro 79 darbuotojai.

„Šiuo metu yra du laisvi etatai, bet negalime priimti naujų žmonių, nes neužtenka skiriamo finansavimo. Pagal išgales stengiamės atnaujinti automobilių parką. Technika atnaujinta Pramonės, Josvainių, Dotnuvos ir Okainių komandose, šiemet planuojame pirkti dar vieną automobilį, jei pasiseks, jis atiteks Krakių komandai.

Atnaujindami parką, susiduriame su dar viena problema – garažai yra per maži, tad reikia pirmiausia galvoti apie patalpų rekonstrukciją, o po to apie naujų automobilių pirkimą.

Darbuotojams noriu palinkėti stiprybės, toliau dirbti žmonių labui, išlaikyti aukštą jų pasitikėjimą, kad visada užtektų jėgų gelbstint žmones ir jų turtą“, – kalbėjo savivaldybės priešgaisrinės tarnybos vadovas.

Geriau jau mažiau darbo

Kaip sako patys ugniagesiai, geriau, kai jie neturi iškvietimų, tai reiškia, kad žmonėms nėra nelaimių. Visgi, kad ir kaip nesinorėtų, jų būna. O tuomet prireikia ugniagesių gelbėtojų pagalbos. Yra darbuotojų, kurie šį darbą dirba daugybę metų.

Profesinės šventės proga Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas A. Eidimtas pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą“ apdovanojo 15-a metų tarnyboje dirbančius Liną Černiauską ir Gražvydą Vaitekūną, 20 metų – Vaidą Kancevičių, Dainių Pavasarį, Paulių Šedovą, Rolandą Žemaitį, 25-erius metus tarnaujančius Viktorą Adomavičių, Kęstutį Brazauską, Saulių Grabauską, Gintarą Grunskį, Arūną Daukšą, Gintautą Jašmantą ir Darių Rimkų.

Mero padėkos įteiktos keturiems Kėdainių PGT darbuotojams: administratorei Romai Raščiauskienei už kasdienį kruopštų ir ilgametį darbą Kėdainių kraštui, skyrininkui Aivarui Pupkevičiui už atsakingumą, vykdant pareigas ir atsidavimą kolektyvui, vyriausiajam specialistui Linui Černiauskui už iniciatyvumą bei motyvaciją kolektyvui siekiant rezultatų ir budinčios pamainos vadui Arūnui Daukšai už pareigingumą, vykdant priskirtas funkcijas.

„Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbu nuo 1996 metų. Pradėjau kaip statutinė pareigūnė, dirbau kadrų inspektore, po 7-erių metų ėmiau dirbti pagal darbo sutartį, pareigybės keitėsi, dabar esu administratorė.

Per tuos 27-erius metus kolektyvas keitėsi, vis ateina jaunimo, bet yra ir mano kartos žmonių, taip ir dirbame visi. Kolektyvas draugiškas.

Mero padėka man pirmoji, tikrai nustebino ir sujaudino“, – prisipažino Kėdainių PGT administratorė R. Raščiauskienė.

Panašios naujienos