Ne veltui sakoma, kad nelaimės niekas nelaukia, o ypač baiminamasi ugnies – juk po vagių apsilankymo lieka bent jau sienos, o po gaisro – neretai ir jų nebėra. 

Rajono meras S. Grinkevičius išklausė ugniagesių problemų ir pažadėjo ieškoti galimybių jas spręsti.

Rajono meras S. Grinkevičius išklausė ugniagesių problemų ir pažadėjo ieškoti galimybių jas spręsti.

Tad gaisro atveju visų akys krypsta į ugniagesius, kurie tramdo ugnį. Neretai pasigirsta nuomonių, kad ugnį būtų galima sutramdyti greičiau, jei gelbėtojai turėtų modernią ir patikimą įrangą.
Tokiose kalbose yra tiesos. „Mes esame puikiai pasiruošę padėti nutikus nelaimėms, tačiau būna, kad mūsų norus sumenkina nepatikima technika ir įranga. Važinėjame senomis, vos pusantro kubo vandens talpinančiomis mašinomis, tad kol užgesiname gaisrą, tenka po keliasdešimt kartų skubėti prie vandens telkinių. Gaila, bet tikrovė tokia – esame patikimi, bet mūsų rankos surištos dėl objektyvių priežasčių“, – sakė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Sergejus Muchinas.
S. Muchinas ir Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininkas Raimondas Naruševičius susitikę su rajono meru Sauliumi Grinkevičiumi aptarė gelbėtojų aktualijas ir išsakė didžiausias problemas. „Mums labai rūpi užstrigę žadėtos statyti naujos gaisrinės reikalai. Prieš porą metų buvo pasigirdę pažadų, jog bus ieškoma galimybių rasti sklypą naujai gaisrinei statyti. Vėliau tos kalbos nutilo. Iš tiesų mums labai reikia naujos gaisrinės. Dabartinė ugniagesiams tarnauja nuo 1952 metų. Ji sena, apgriuvusi ir labai reikalauja atnaujinimo. Be to, pastatas mums jau per mažas. Mes negalime gauti naujų mašinų, nes jos tiesiog netelpa į garažus“, – liūdną gaisrininkų padėtį konstatavo S. Muchinas.
Ne mažiau sunki ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandų kasdienybė. Rajone esančių devynių komandų ugniagesiai turi dešimtmečius remonto nemačiusias patalpas ir vos judančią techniką. „Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos komandoms labai reikia paramos – būtina atnaujinti ir pastatus, ir techniką“, – sakė S. Muchinas.
Rajono meras įsiklausė į ugniagesių vadovų prašymus ir sakė ieškosiąs galimybių, kuo greičiau spręsti jų problemas. „Labai apmaudu, kad ugniagesių problemos labai senos ir metų metus nesprendžiamos. Gaila, kad dėl mažo pastato jie negali gauti modernių automobilių. Tikrai artimiausiu metu drauge su architektais ieškosime vietos, tinkančios naujai gaisrinei. Turime norą iš aukščiausių šalies ugniagesių vadovų atvykti į Kėdainius ir pasitarti apie galimą gaisrinės perkėlimą į patogią, saugią ir gerą vietą.
Mums labai rūpi ir savivaldybių ugniagesiai. Jie svarios paramos daugybę metų negavo nei iš valstybės biudžeto, nei iš savivaldybės. Mūsų Taryba patikslinusi savo planus numatė savivaldybių ugniagesiams kasmet skirti bent po 50 tūkstančių eurų. Šįmet jie sulauks 35 tūkstančių eurų. Darysime viską, kad gelbėtojai turėtų sutvarkytas patalpas ir patikimą techniką“, – po susitikimo su ugniagesiais sakė rajono vadovas.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.