„Pagrindinis švietimo tikslas – (iš)ugdyti ŽMOGŲ, pasirengusį laisvei. Tai pavyks, jei visuose švietimo lygmenyse ir visose ugdymo(si) veiklose turėsime įvairovę, laisvę veikti ir galimybes kiekvienam“, – teigia LR Liberalų sąjūdžio kandidatė į Seimą Vilma Živatkauskienė.

Kaip to pasieksime:

 1. Laisvo žmogaus ugdymas mokykloje neįmanomas be savarankiškos mokyklos. Valstybė turi suformuluoti siekiamus tikslus, o kelią, kaip ir kokiais būdais jų pasiekti, turi rinktis pati bendruomenė – mokytojai, tėvai, vaikai.
 2. Tam, kad mokytojo profesija taptų itin populiari, būtinos sutelktos ir kryptingos pastangos, apimančios mokytojų rengimą, motyvacinės sistemos kūrimą, tobulėjimą ir tolesnį mokytojų atlyginimų didinimą. Reikia užtikrinti įvairiapusę pagalbą mokytojui kasdieniniame darbe. Saugi aplinka reikalinga ne tik mokiniams, bet ir mokytojams, todėl turi būti prieinamos psichologų, socialinių darbuotojų, teisininkų ir kitų specialistų paslaugos visai mokyklos bendruomenei.
 3. Pandemija išmokė, kad mokytojai negali dirbti perpildytose klasėse. Mokykloje turi būti švietimo pagalbos specialistai, kad kiekvienas mokinys gautų jam reikiamą pagalbą reikiamu metu. Didžiausią dėmesį mokytojas ir kiti mokyklos darbuotojai turi skirti ugdymui, o ne rūpintis techninėmis smulkmenomis.
 4. Būtina keisti požiūrį į ugdymo procesą, turinį ir metodus. Mokiniai turi būti skatinami nebijoti klaidų, nes be jų nėra įmanoma asmens sėkmė ir inovacinių kompetencijų plėtotė. Tuo pačiu mokiniai turi mokytis atsakomybės už savo veiklą, gebėjimo patiems įsivertinti savo galimybes, nusistatyti mokymosi tikslus ir atkakliai jų siekti, tokiu būdu patiriant mokymosi sėkmę. Tam mokytojai turi turėti galimybę laisvai rinktis, ko, kada ir kaip mokyti, o lengvas reikiamų mokymo priemonių (tarp jų ir interaktyvių) prieinamumas turi padėti mokytojui šią laisvę įgyvendinti.
 5. Ikimokyklinis ugdymas – tai laikas, kai užprogramuojami ateities pasiekimai. Kiekvienam vaikui turi būti sudarytos galimybės gauti kokybišką ikimokyklinį ugdymą arti namų. Reikia skatinti mobilių darželių, šeimos darželių kūrimąsi, remti erdvių ugdymui kaimo bendruomenių patalpose, miesto daugiabučiuose ir kituose pastatuose pritaikymą, palaikyti iniciatyvas kurti naujus darželius netradicinėse erdvėse, kad kieviename kaime veiktų ikimokyklinio ugdymo grupės. Reikia investuoti ir į darželių darbuotojų tobulėjimą, vaiko pinigų mokėjimą susieti su būtinybe leisti jį į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, keisti higienos normas, ugdomų vaikų skaičių sieti su auklėtojų ir kitų darbuotojų skaičiumi.
 6. Vaikai turi turėti visas galimybes lankyti būrelius ir treniruotes savo bendruomenėje. Tai galima užtikrinti organizuojant tikslingesnį neformalaus švietimo mokytojų, paslaugų teikėjų kvalifikacijos tobulinimą, didžiausią dėmesį kreipiant į gebėjimus kurti pozityvią ugdymo aplinką ir ugdyti vaikų emocinį intelektą.
 7. Reikia priartinti profesines mokyklas prie darbo rinkos poreikių, skatinti kuo platesnį profesinio mokymo bendradarbiavimą tiek su bendruoju ugdymu, tiek su koleginiu sektoriumi, plačiau diegti pameistrystės praktikas. Tai padėtų išspręsti pernelyg didelį aukštojo mokslo sureikšminimą visuomenėje, kai studentai renkasi „nenaudingas“ studijas.

Politinė reklama bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 67

4 Responses

 1. Birutė

  Ačiū už įdomią ir svarbią informaciją.
  Gyvename visuomenėje, kuri neturi bendro tikslo, negyvena realybėje. Svarbu rasti kaltą ir jį nubausti. Kas tokią jėgą turi-ją ir demonstruoja.

  Atsakyti
 2. Gitana

  Išmokslinti vaiką yra didesnis ir svarbesnis darbas nei valdyti valstybę. Pats įtakingiausias vaiko lavinimo veiksnys-tai pokalbiai jo šeimoje.
  Nuostabios jūsų mintys ponia, Vilmute. Sėkmės jums rinkimuose į Seimą. Mes su jumis!!!

  Atsakyti
 3. Arvydas

  Mokytojas, sugebantis įkvėpti mokinius nors vienam geram poelgiui, nors vienam puikiam eilėraščiui, daro daugiau nei tas, kuris mūsų atmintį užpildo daugybe pagal pavadinimą ir formą suklasifikuotų dalykų…
  Tikiuosi būsite išrinkta mąstančių žmonių į Seimą ir turėsite galimybę siekti šių tikslų. Gal pagaliau suprasime, kad būtent tokių Seimo narių mums reikia.
  Mes už jus. Kuo dideliausios sėkmės jums rinkimuose!

  Atsakyti
 4. Alvyra

  Aš padariau pasirinkimą – balsuosiu už
  Liberalų sąjūdžio kandidatę į Seimą
  Vilmą Živatkauskienę!!!
  Mūsų kolektyvas visi alei vieno už jus.
  Sėkmės jums Vilmute, gyvenime ir darbuose.
  Jus nuostabi!!!

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.