tyrimaiMinint Tarptautinę ligonių dieną ir įgyvendinant programą „Rizikos veiksnių nustatymas – ankstyva širdies kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto profilaktika“, vasario 13 d. VšĮ Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) sveikatos mokymo kabinete apsilankė pusšimtis Kėdainių miesto ir rajono gyventojų.

Kadangi nuo šių metų sudarytos sąlygos rizikos grupei priklausantiems rajono gyventojams ir ambulatorijose pasitikrinti pagrindinius rizikos faktorius, todėl rajono gyventojų akcijos metu nesulaukta tik 3. Vertinant rezultatus pagal lytį galima teigti, kad vis tik savo sveikata labiau rūpinasi moterys nei vyrai: pastarųjų išsitirti atvyko tik 8. Analizuojant duomenis pagal amžių matyti, kad vyresnio amžiaus asmenys savo sveikatos profilaktiniam patikrinimui skiria daugiau laiko: 97 proc. apsilankiusiųjų moterų amžius buvo per 65 metus. Nesulauktas tik vienas vyras iki 40 metų amžiaus.

Apibendrinant akcijos rezultatus matyti, jog 36 pacientams (80 proc.) rastas padidėjęs bendrasis cholesterolio kiekis, 1 tirtajam (2,3 proc.) – gliukozės, 7 (15 proc.) – trigliceridų, 15 (33 proc.) – arterinis kraujo spaudimas, 16 (35 proc.) – padidėjęs KMI.

Tyrimų rezultatus palyginus su prieš metus Tarptautinei ligonių dienai darytos tyrimų akcijos duomenimis, dabartinės akcijos metu didesniam tirtųjų skaičiui nustatytas padidėjęs bendrojo cholesterolio kiekis kapiliariniame kraujyje, tačiau mažesniam pacientų skaičiui buvo užfiksuotas padidėjęs gliukozės ir trigliceridų kiekis kraujyje. Arterinio kraujo spaudimo ir kūno masės indekso statistiniai duomenys išlieka nepakitę.

 

Danutė Šilkaitienė

Sveikatos mokymo organizatorė

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.