Vos 5 proc. nuo 18 iki 29 metų jaunų žmonių Lietuvoje apibūdina save kaip verslininkus. Vis dėlto iš viso savo ateitį su nuosavu verslu mūsų šalyje sieja vienas iš trijų šio amžiaus žmonių, o didelė dalis jų norėtų, kad nuosavo verslo modelis būtų tvarus, rodo SEB banko iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.

Per apklausą trys iš keturių (74 proc.) respondentų nurodė, kad planuojant savarankišką veiklą tvarus verslo modelis jiems yra svarbus arba labai svarbus.

Šiuos atsakymų variantus jaunos moterys žymėjo dažniau (81 proc.) negu jauni vyrai (67 proc.). Be to, tyrimas parodė, kad apskritai nuo verslo kūrimo susilaikytų 61 proc. vaikinų ir 71 proc. merginų.

Taigi 18–29 metų moterys rečiau negu bendraamžiai vyrai nori imtis nuosavo verslo, tačiau joms labiau rūpi verslo tvarumas.

Tyrimas atskleidė, kas labiausiai jaunuolius Lietuvoje paskatintų kurti verslą.

Daugiau negu du trečdaliai (68 proc.) respondentų nurodė, kad jiems praverstų finansinė pagalba. 46 proc. teigė, kad labiausiai vertintų lengvai prieinamą informaciją, kaip pradėti verslą, o 42 proc. pažymėjo, kad svarbi paskata būtų praktinė pagalba (darbo vieta, reikiama įranga).

SEB banko užsakymu tyrimą šių metų balandžio mėnesį atliko bendrovė „Norstat LT“. Apklausoje internetu dalyvavo 500 18–29 metų Lietuvos gyventojų.

ELTA