Pro Šėtą vedančiu keliu į Ukmergę, Vilnių, Anykščius ar kitus miestus važiuojantys kėdainiečiai puikiai žino 20 km ilgio duobėtą, sulopytą, nutrupėjusiais kelkraščiais šio kelio ruožą. Lietuvos automobilių kelių direkcija pranešė apie ilgai vairuotojų lauktą šio ruožo rekonstrukciją.

Rugsėjo 11 dieną Lietuvos automobilių kelių direkcija ir rangovas pasirašė sutartį dėl krašto kelio Nr. 145 Kėdainiai–Šėta–Ukmergė ruožo rekonstravimo. Kelias bus rekonstruojamas nuo 26,80 iki 40,27 kilometro. Sutarties vertė – beveik 12 mln. eurų. Projektas finansuojamas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Darbai turi būti atlikti per 9 mėnesius nuo sutarties įsigaliojimo. Į šį terminą kasmetinė 3 mėnesių technologinė pertrauka neįskaičiuota.

Lietuvos automobilių kelių direkcija taip pat informuoja, kad konkursui buvo pateikti 4 pasiūlymai, kurie buvo vertinami pagal ekonominį naudingumą, kai atrenkamas geriausias pasiūlymas, atsižvelgiant į kainos ir kokybės kriterijų santykį. Šiame pirkime kokybiniai kriterijai buvo darbų atlikimo terminas mėnesiais nuo pirkimo sutarties įsigaliojimo, papildoma statinio garantinio termino trukmė metais ir kaina.

Neabejojama, kad įgyvendinus projektą eismas taps saugesnis, nes bus įgyvendinti sprendiniai, mažinantys eismo įvykių riziką. „Minėtas kelio Nr. 145 Kėdainiai–Šėta–Ukmergė ruožas bus praplatintas ir rekonstruotas pagal krašto keliui keliamus techninius reikalavimus. Šiuo metu ruožo kokybiniai rodikliai smarkiai nebetenkina galiojančių reikalavimų, o priežiūra reikalauja vis didesnių finansinių išteklių“, – rašoma Direkcijos pranešime.

Šio kelio ruožo dangos būklės indeksas (DBI) – 4,48 ir jis yra vienas iš blogiausių krašto kelių ruožų, todėl jis yra prioritetinis.

Šis kelio Kėdainiai-Šėta-Ukmergė ruožas – vienas blogiausių šalyje.

„Kėdainių mugės“, Lietuvos automobilių kelių direkcijos inf.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.