Metų pradžioje įsigaliojo Kelių eismo taisyklių pakeitimai, draudžiantys sustoti ir stovėti kelio ir įvažiavimo į šalia esančią teritoriją važiuojamųjų dalių sankirtoje ir arčiau kaip 5 metrų atstumu nuo jos. Svarbu žinoti, kad draudimas taikomas toje kelio pusėje, kurioje yra nurodytas įvažiavimas į šalia kelio esančią teritoriją arba išvažiavimas iš jos.

Standartiniai 5 metrai – atstumas, reikalingas geram matomumui užtikrinti, kad vairuotojas turėtų gerą apžvalgos kampą. Prie pat įsukimų į kiemus ar išvažiavimų iš jų statomos transporto priemonės stipriai riboja kelio matomumą, trukdo kitiems eismo dalyviams, ypač ugniagesių, medikų automobiliams, kitam specialiajam ar aptarnaujančiajam transportui.

Pastebima, kad Kėdainiuose dalis vairuotojų šio draudimo dar nepaiso ir automobilius palieka prie įvažiavimų, apsunkindami būtinas paslaugas teikiančių, specialiųjų transporto priemonių judėjimą. Daugiausia problemų kyla dėl automobilių, paliktų prie įvažiavimų iš gatvės į daugiabučių namų kiemus bei kitas teritorijas, kai kurie vairuotojai  palieka automobilius prie atliekų konteinerių aikštelių. 

Visgi svarbiausia šiuo atveju suprasti, kad šios taisyklės laikymasis išties užtikrina didesnį eismo dalyvių saugumą bei sumažina įvairių nelaimingų įvykių.

Kėdainių rajono savivaldybės administracija atkreipia dėmesį ir tikisi gyventojų supratingumo, kad transporto priemones paliktų taip, kaip galima palikti, nesudarant kliūčių nei sau, nei kitiems.

Kėdainių r. savivaldybės informacija ir nuotraukos

Panašios naujienos