Lietuvoje prasidėjus karantinui buvo nuspręsta teikti fiksuotą finansinę paramą individualia veikla užsiimantiems asmenims tol, kol šalyje galios karantino režimas. Tačiau į ją galėjo pretenduoti ne visi. Pavyzdžiui, jeigu asmuo užsiima individualia veikla ir tuo pat metu turi darbo sutartį, jis į tokią paramą pretenduoti negalėjo. Tačiau tikėtina, kad situacija keisis.


Pagal Seime priimtus pakeitimus išmoką nutarta skirti, jei Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino metu savarankiškai dirbančiam asmeniui priskaičiuotas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintus teisinius santykius yra ne didesnis už minimaliąją mėnesinę algą.

Iki šiol išmoką siekiantis gauti asmuo turėjo nedirbti pagal darbo sutartį, negalėjo turėti darbo santykiams prilygintų teisinių santykių ir gauti su darbo santykiais susijusių pajamų.

Priimta nauja nuostata bus taikoma nuo Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino pradžios.

Be paminėtos sąlygos, savarankiškai dirbantis asmuo turi teisę kreiptis dėl fiksuotos išmokos, jei:

– jo savarankiška veikla buvo registruota ne trumpesnį kaip 3 mėnesių laikotarpį per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki Vyriausybės paskelbtos ekstremaliosios situacijos ir karantino paskelbimo dienos;

– juridinio asmens atveju neturi likviduojamos ar bankrutuojančios įmonės statuso.

Fiksuota išmoka už mėnesį ekstremalios situacijos ir karantino metu siekia 257 eurus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.