Rugsėjo 4–6 dienomis trečius metus iš eilės vyks akcija ,,Atviros dienos kaime“. Sodybų, ūkių, muziejų, dvarų, kultūros namų, lankytojų centrų šeimininkai, amatininkai ir bendruomenės kviečia visus miesto gyventojus savo laisvalaikį  praleisti kaime.

Ką siūlo mūsiškiai?

Šioje atvirų durų dienos akcijoje dalyvauja ir trys Kėdainių rajono turizmo sodybos – „Pas bitininką“, „Medžiotojų sostinė“ ir „Šušvė“.

Rugsėjo 6 d. 12–18 val. sodyba „Pas bitininką“, esanti Kaplių kaime, lankytojus kviečia į edukaciją „Medaus kelias nuo žiedo iki vartotojo“.

Poilsio ir pramogų kompleksas „Medžiotojų sostinė“, įsikūręs Kunionių kaime, akcijos dienomis visiems lankytojams, atvykusiems pašaudyti į skriejančius taikinius, taikys 20 proc. nuolaidą.

Plinkaigalio kaimo, Krakių seniūnijos, sodyba „Šušvė“ akcijos dienomis 13 val., 15 val. ir 18 val. lankytojams siūlys atrasti ir pažinti midaus paslaptis, ragaujant net devynias rūšių midų. Taip pat suteiks galimybę įsigyti midaus, bičių produktų ir medaus.

Atvykti reikia laiku

Trejus metus iš eilės Lietuvoje vykusi iniciatyva kaip visuomet turėjo vykti gegužės mėnesį, bet dėl susiklosčiusios COVID-19 situacijos, renginys nukeltas į rugsėjo 4–6 dienas.

Respublikinės akcijos tikslas – populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus ir pagamintus produktus. Šiemet net 81 ūkis ir sodyba akcijos dienomis siūlys edukacines programas, kūrybines dirbtuves, degustacijas, jodinėjimo, pasiplaukiojimo, žvejybos paslaugas, rengs žaidimus, ekskursijas, iškylas ir kt.

Atkreiptinas dėmesys, kad šeimininkai svečių lauks konkrečiu nurodytu laiku, tad prieš atvykstant būtina jiems pranešti. Kadangi ūkiuose bus galimybė įsigyti vietinių produktų, reikėtų su savimi turėti grynųjų pinigų.

Kur rasti informaciją?

Išsamesnės informacijos apie kiekvieną ūkį, jo pasiūlymą ir lankymo laikus ieškokite svetainėje www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime. Čia patalpintas žemėlapis, visų ūkių bei sodybų aprašymai, šeimininkų kontaktai ir patarimai, kaip suplanuoti vienos ar daugiau dienų išvyką.

Akcijos žemėlapį su ūkių ir sodybų pasiūlymais bei kontaktiniais duomenimis taip pat galima nemokamai pasiimti Lietuvos kaimo turizmo asociacijos biure (K. Donelaičio g. 2–201, Kaunas) ir didžiausių miestų „Circle K“ degalinėse Lietuvoje.

Parengta pagal ŽŪM inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.